Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ochotnicza straż pożarna dostanie prezent od rządu. Będzie mogła sprzedawać alkohol bez sprzętowej kasy fiskalnej

Zgodnie z projektem rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Finansów, OSP dostanie możliwość korzystania z aplikacyjnych kas fiskalnych

Jeden z czytelników cashless.pl doniósł o nowym projekcie rozporządzenia resortu finansów, który znalazł się na stronie Rządowego Centrum Legislacji. Chodzi o rozporządzenie, które kataloguje podmioty, które mają prawo stosować w miejsce tradycyjnych, sprzętowych kas fiskalnych, kasy aplikacyjne. Projekt nowego prawa, które kilka dni temu pojawiło się w RCL, umożliwi korzystanie z tzw. wirtualnych kas fiskalnych jednostkom ochotniczej straży pożarnej.

Przeczytajcie także: Nowa kasa wirtualna z homologacją

Z wirtualnych kas fiskalnych można korzystać w Polsce od niedawna i na razie nie wszyscy podatnicy mogą ich używać. O tym, kto może, a kto nie, decyduje MF za pośrednictwem wymienionego wyżej rozporządzenia. Lista podmiotów, które są uprawnione do ewidencjonowania przychodów za pomocą kas aplikacyjnych, liczy już kilkadziesiąt pozycji. Jednak duża część z nich to biznesy niszowe, takie jak np. usługi transportu wodnego. Najliczniejszą grupę podatników, uprawnionych do używania kas wirtualnych stanowi gastronomia, taksówki oraz myjnie samochodowe.

Przeczytajcie także: Nowe rozwiązanie dla branży gastronomicznej

A po co straży pożarnej możliwość korzystania z kas wirtualnych? Okazuje się, że jednostki OSP oprócz gaszenia pożarów, gaszą także pragnienie, czyli zajmują się sprzedażą alkoholu, głównie piwa, co muszą ewidencjonować za pośrednictwem kas rejestrujących. Do tej pory zobowiązane były do nabywania urządzeń fiskalnych. Po wejściu w życie opisanego wyżej rozporządzenia nie będą musiały już tego robić, bo wystarczy im aplikacja zainstalowana na smartfonie jednego ze strażaków.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies