Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
SkyCash ma nowego prezesa. To manager, który wcześniej m.in. zasiadał w zarządzie PragmaGO

Mowa o Danielu Mączyńskim, który na stanowisku prezesa SkyCash zastąpił Jarosława Mazka

Na stronie internetowej SkyCash pojawiła się informacja, że aktualnym prezesem spółki jest Daniel Mączyński. Manager zamieścił też potwierdzającą to adnotację na swoim profilu w portalu Linkedin. Z dostępnych tam informacji wynika, że do września ubiegłego roku był wiceprezesem, znanego zapewne dużej części czytelników cashless.pl, fintechu PragmaGO. Wcześniej związany był głównie z branżą leasingową. Pracował m.in. dla Raiffeisen Leasing Polska czy Premium Leasing.

Przeczytajcie także: Jarosław Mazek odszedł ze SkyCash

Daniel Mączyński na stanowisku prezesa SkyCash zastąpił Jarosława Mazka, który w miniony poniedziałek złożył rezygnację ze swojego stanowiska ze skutkiem natychmiastowym. Tak szybkie powołanie nowego prezesa może wskazywać na to, że poszukiwanie następcy szefa spółki zaczęło się już wcześniej, nim poprzedni zdążył opuścić swój fotel.

Przeczytajcie także: Bancovo kończy działalność

A przed Danielem Mączyńskim sporo wyzwań. Jednym z najważniejszych może się okazać poradzenie sobie z niedawnym wpisem na listę ostrzeżeń publicznych przez Komisję Nadzoru Finansowego. Decyzja ta miała zapewne związek z ubiegłoroczną kampanią crowdfundingową. SkyCash musiał ją przerwać w wyniku sporu prawnego z nadzorem. Wydaje się, że przed spółką także decyzja na temat dalszego funkcjonowania jako krajowa instytucja płatnicza. Posiadanie takiej licencji wiąże się z różnego rodzaju kosztami, a większość usług świadczonych dziś przez SkyCash nie wymaga zezwolenia na działanie jako KIP.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies