Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Zmiany w SkyCash. Jarosław Mazek odszedł z zarządu

Przyczyny rezygnacji Jarosława Mazka ze stanowiska prezesa SkyCash na razie nie są znane

Z informacji nadesłanej przez jednego z czytelników cashless.pl wynika, że Jarosław Mazek nie jest już prezesem spółki SkyCash. Menager potwierdził tę informację. Wypowiedzenie ze skutkiem natychmiastowym złożył w miniony poniedziałek, 25 września i nie pełni już swoich obowiązków w spółce. Nie chciał natomiast komentować przyczyn swojej decyzji. O komentarz poprosiłem władze SkyCash. Gdy go otrzymam, zaktualizuję ten, bądź napiszę nowy tekst.

Przeczytajcie także: SkyCash i mPay będą miały nową konkurencję

Jarosław Mazek prezesem SkyCash był od wiosny 2019 r., gdy stery spółki przejął od Tomasza Krajewskiego. Natomiast w spółkach związanych pośrednio lub bezpośrednio ze SkyCash i jego głównym akcjonariuszem Mazek pracował od 2005 r. Mowa o Opera TFI, w którym menager był m.in. dyrektorem ds. marketingu oraz członkiem zarządu.

W czasie, gdy Mazek stał na czele SkyCash, firma podjęła kilka strategicznych decyzji i zrealizowała parę ciekawych projektów. Zaliczyć do nich można np. kampanię crowdfundingową na początku 2021 r. Udało się jej wówczas zmobilizować do zainwestowania w akcje ok. 6 tys. osób, czyli więcej niż wszystkie pozostałe, razem wzięte, działające w Polsce platformy crowdfundigowe zdołały pozyskać w I kw. 2021 r. Spółka nawiązała też współpracę z sektorem bankowym – jej usługi dostępne są w aplikacjach czołowych na rynku instytucji, czyli Pekao i mBanku.

Przeczytajcie także: SkyCash wprowadza usługi zdrowotne

Obecnie SkyCash ma pracować nad aplikacją nowej generacji, która koncentrować się będzie na usługach dla kierowców. Jej premierą chwalić się będzie już nowy prezes.

Natomiast w ostatnim czasie SkyCash zmaga się z problemami związanymi z drugą kampanią crowdfundingową, którą zawiesił po sporze prawnym z Komisją Nadzoru Finansowego. Prawdopodobnie ta sytuacja stała się przyczyną wpisania SkyCash na listę tzw. ostrzeżeń publicznych prowadzoną przez KNF. Nie ma to jednak związku z bieżącą działalnością spółki.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies