Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowa metoda płatności na platformie TransferGo. Klienci mogą korzystać z Blika

Za uruchomienie nowego rozwiązania odpowiada spółka Autopay

Na platformie TransferGo, obsługującej internetowe przekazy pieniężne na całym świecie, pojawiła się nowa metoda płatności: Blik. W efekcie użytkownicy serwisu w Polsce będą mogli z pomocą narzędzia PSP (operator systemu Blik) przelać pieniądze za granicę z polskiego rachunku bankowego. Za wdrożenie tego rozwiązania odpowiada Autopay.

Przeczytajcie także: Ubezpieczeniowe ramię TubaPay przejdzie do Insly

TransferGo powstał na początku poprzedniej dekady. Dzisiaj za jego pośrednictwem można przelewać środki odbiorcom w 160 krajach, z czego skorzystało już ok. 6 mln klientów. Użytkownicy z Polski wysyłają z jego pomocą pieniądze m.in. do Ukrainy, Gruzji czy Turcji. W 2022 roku takich transakcji było ponad 2,3 mln, na łączną kwotę przekraczającą 1,8 mld zł. W 2023 roku TransferGo spodziewa się przeszło 3 mln płatności.

Przeczytajcie także: Na polskim rynku działa już ponad 33 tys. automatów paczkowych

Z danych opublikowanych przez PSP kilka tygodni temu wynika, że z Blika korzysta ponad 14 mln użytkowników aplikacji bankowych. Przy użyciu tego narzędzia tylko w II kw. zrealizowano 426 mln transakcji. Dla porównania w I kw. bieżącego roku transakcji było 374 mln. W serwisie cashless.pl mogliście też przeczytać, że 8 września, użytkownicy apek bankowych z Polski wykonali ponad 7 mln transakcji Blikiem. To pierwszy raz w historii tego systemu, gdy dzienna liczba operacji zrealizowanych przez PSP przekroczyła ten poziom.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies