Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
InPost może urosnąć w Czechach. Do przejęcia jest tamtejsza Packeta

Wśród podmiotów zainteresowanych przejęciem Packety fundusz, który jest też udziałowcem InPostu

Rozwój InPostu może przyspieszyć za sprawą mariażu z wywodzącą się z Czech firmą Packeta, o czym donosi Rzeczpospolita. Nie stanie się tak jednak za sprawą bezpośredniego przejęcia – zakupem czeskiej firmy kurierskiej zainteresowany jest ponoć fundusz inwestycyjny Advent International, czyli współwłaściciel InPostu. Transakcja może być warta co najmniej 300 mln euro. Część ekspertów jest zdania, że jeśli Advent wygra walkę o Packetę, może chcieć połączyć ją z InPostem.

Przeczytajcie także: Liczba klientów mobile only w bankach przekroczyła 15 mln

W gronie zainteresowanych zakupem Packety wymienia się także czeski fundusz inwestycyjny PPF. To od tego podmiotu Allegro przejęło całość udziałów w Mall oraz WE|DO i rozpoczęło ekspansję międzynarodową, w pierwszej kolejności skupiając się na rynku czeskim. Warto też dodać, że wiosną br. okazało się, iż Advent International zdecydował się sprzedać PPF część akcji InPostu. Za sprawą transakcji o wartości 750 mln euro czeski fundusz stał się drugim największym udziałowcem w operatorze paczkomatów.

Packeta, która powstała w 2010 roku, to dzisiaj grupa 14 podmiotów działająca w siedmiu krajach i realizująca dostawy do ponad 30 państw. Firma zapewnia, że posiada niemal 15 tys. własnych punktów odbioru, w tym ponad 6 tys. automatów Z-Box, a także prawie 140 tys. punktów partnerskich. Grupa współpracuje z ponad 46 tys. sklepów internetowych, a w 2022 roku obsłużyła przeszło 90 mln przesyłek.

Przeczytajcie także: PKO BP zastąpi plastik w kartach tworzywem z recyklingu

W lipcu mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że InPost za niespełna 50 mln funtów kupił 30 proc. akcji w firmie logistycznej Menzies – jednym z większych tego typu podmiotów w Wielkiej Brytanii. W ramach transakcji zapewnił sobie także trzyletnią opcję nabycia pozostałych 70 proc. akcji Menzies. Wcześniej wywodząca się z Polski firma za 513 mln euro przejęła francuską firmę logistyczną Mondial Relay. Operacja pozwoliła Grupie InPost poszerzyć swoją działalność o rynki Francji, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Holandii oraz Luksemburga.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies