Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Liczba klientów mobile only w bankach po raz pierwszy przekroczyła 15 mln. To o ponad 1 mln więcej niż w I kw.

Aż sześć instytucji, w tym PKO BP, ING, mBank, Millennium, Pekao oraz Santander, miało ponad milion klientów korzystających z usług wyłącznie na urządzeniach mobilnych

Ponad 15,3 mln – tylu na koniec czerwca 2023 roku było na naszym rynku klientów mobile only, czyli takich, którzy w danym okresie logowali się na swoje konta wyłącznie z pomocą urządzeń mobilnych. To o przeszło 1 mln więcej niż na koniec marca br. i o blisko 2,9 mln więcej niż w analogicznym okresie minionego roku. Jest to też pierwszy raz w historii zbierania danych przez cashless.pl, gdy liczba klientów mobile only w bankach z Polski przekroczyła 15 mln.

Przeczytajcie także: Credit Agricole zmieni stronę logowania na konta

Bankiem, który serwisowi cashless.pl zgłosił największą liczbę klientów mobile only, pozostaje PKO BP z wynikiem ponad 3,8 mln. To o przeszło 285 tys. więcej niż w kwartale poprzedzającym. W porównaniu z analogicznym okresem minionego roku rezultat udało się poprawić o ponad 590 tys.

Ponad milion klientów zarządzających rachunkami wyłącznie z pomocą urządzeń mobilnych miały także: ING, mBank, Millennium, Pekao oraz Santander. Wszystkie wspomniane banki w II kw. br. zanotowały lepszy wynik niż na koniec marca. Podobnie wygląda to jednak w przypadku pozostałych instytucji, które znalazły się w zestawieniu.

Przeczytajcie także: Do aplikacji eDO App dodano biometryczne potwierdzanie tożsamości

W rankingu umieszczono także Santander Consumer Bank, który nie posiada w swojej ofercie rachunków bankowych. Ponad 350 tys. klientów mobile only to w jego przypadku osoby korzystające z kanałów mobilnych do zarządzania innymi produktami: kartami kredytowymi, lokatami czy kredytami ratalnymi.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies