Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowa akwizycja InPostu. Spółka buduje swoją pozycję na rynkach brytyjskim i irlandzkim

Grupa kupiła 30 proc. akcji w firmie logistycznej Menzies. Ma także opcję na dokupienie pozostałych 70 proc. akcji w trzy lata

Grupa InPost za 30 proc. akcji Menzies Distribution Group Limited zapłaciła 49,3 mln funtów (ok. 250 mln zł). Oba podmioty już w maju podpisały umowę o strategicznym partnerstwie, dzięki czemu InPost związał się z jedną z największych firm logistycznych w Wielkiej Brytanii. W ramach transakcji zapewnił sobie także 3-letnią opcję nabycia pozostałych 70 proc. akcji Menzies.

Przeczytajcie także: Kolejny bank udostępnił internetową bramkę płatniczą

Przejęty przez InPost podmiot dostarcza przesyłki do ponad 47 tys. punktów, ma w Wielkiej Brytanii i Irlandii 100 oddziałów, sortownię centralną oraz dziewięć sortowni regionalnych. Firma zarządza flotą ponad 3,2 tys. pojazdów i zatrudnia ponad 5 tys. pracowników. InPost podaje w komunikacie, że dzięki transakcji zapewnił sobie dostęp do ogólnokrajowej sieci dystrybucyjnej Menzies. Strategiczne partnerstwo firm umożliwia obsługę rosnących wolumenów przesyłek przez cały tydzień, bez konieczności dodatkowych inwestycji po stronie InPostu.

– Razem z Menzies będziemy mogli zaoferować dostawy przesyłek 360 dni w roku, co jest unikalną ofertą na brytyjskim rynku e-commerce – mówi Rafał Brzoska, prezes InPostu. – Mamy jedną z największych sieci logistycznej w Wielkiej Brytanii i wierzymy, że partnerstwo, które zawiązaliśmy, pozwoli przyspieszyć rozwój naszych usług z korzyścią dla brytyjskich konsumentów – mówi Michael Rouse, pełniący w InPost funckję określaną jako CEO International.

Przeczytajcie także: W aplikacji InPost Fresh będzie można zamawiać alkohol

To kolejna w ostatnim czasie inwestycja Grupy InPost w zachodniej Europie. Wcześniej w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać, że operator przejął za 513 mln euro francuską firmę logistyczną Mondial Relay Transakcja została sfinalizowana w lipcu 2021 r. i była największą polską prywatną inwestycją zagraniczną. Operacja pozwoliła Grupie InPost poszerzyć swoją działalność o rynki Francji, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Niderlandów oraz Luksemburga.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies