Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Blik z kolejnym rekordem. Już miliard transakcji w tym roku

Tak wysoką liczbę transakcji użytkownicy Blika wykonali od stycznia do sierpnia

Zgodnie z danymi udostępnionymi przez Polski Standard Płatności, operatora Blika, z systemu coraz chętniej korzystają użytkownicy aplikacji mobilnych banków. Na koniec czerwca br. było ich już ponad 14 mln. A od początku roku zrealizowali już miliard transakcji, co oznacza, że od startu systemu w 2015 r. łączna liczba operacji to 3,8 mld.

Przeczytajcie także: Paczkomat na lotnisku może zrobić furorę

Użytkownicy tego innowacyjnego polskiego systemu mogą nim płacić online, w sklepach, wypłacać i wpłacać pieniądze w bankomatach oraz realizować przelewy na telefon. System utrzymuje wysokie tempo rozwoju i wzrostu operacji płatniczych, co widać po wynikach. W porównaniu do poprzedniego roku, próg miliarda transakcji został przekroczony szybciej.

Tydzień temu operator podał wyniki kwartalne, o czym mogliście przeczytać w casless.pl w tym tekście. Tylko w II kw. bieżącego roku system odnotował ponad 400 mln transakcji o wartości niemal 58 mld zł.

Przeczytajcie także: Własny marketplace chce budować... Orlen

Największy udział w całej transakcyjności Blika wciąż mają płatności w środowisku online, które w II kw. 2023 r. stanowiły 51,3 proc. (było ich 218,6 mln). Warto jednak zwrócić uwagę, że udział ten stopniowo zmniejsza się, bo przed rokiem wynosił 57,3 proc. Coraz więcej ważą za to przelewy P2P, a więc na numer telefonu odbiorcy, które w minionym kwartale stanowiły już 23,5 proc. (ich liczba po raz pierwszy osiągnęła 100 mln w kwartale), podczas gdy rok temu było to 19,6 proc.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies