Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejny gigant rzuci rękawicę Allegro? Własny marketplace chce budować... Orlen

Na razie oferta sklepu vitay.pl liczy 3,5 tys. produktów, ale do końca roku ma być ona poważnie rozbudowana

Orlen planuje rozwijać swój sklep internetowy vitay.pl i poszerzać jego ofertę, która obecnie liczy 3,5 tys. produktów. Co ciekawe, w firmie rozważany jest scenariusz, w którym miejsce to otwiera się na innych sprzedawców, o czym informują wiadomoscihandlowe.pl. Tym samym sklep przekształciłby się w platformę marketplace, a to już oznacza konkurowanie z Allegro, Amazonem czy uruchomionym niedawno serwisem wszystko.pl.

Przeczytajcie także: Największe wdrożenie softposa w Europie

Sklep funkcjonujący pod adresem vitay.pl nie jest nowym pomysłem, koncern paliwowy uruchomił go kilka kwartałów temu. Asortyment podzielono na kilka kategorii, w tym motoryzację, elektronikę czy dom i ogród. W efekcie klient może tam kupić nie tylko płyn do spryskiwaczy czy foteliki samochodowe, ale też telewizor, smartfon, biżuterię, garnki czy żelazko.

Przedstawiciele Orlenu przekonują, że ich sklep internetowy rośnie w tempie dwucyfrowym. Jeszcze tego roku liczba oferowanych produktów ma się poważnie zmienić, a wzrostów należy się spodziewać przede wszystkim w kategorii motoryzacja, najmocniej powiązanej z głównym biznesem Orlenu. Podmiot nie wyklucza też dostaw żywności dostępnej na jego stacjach.

Przeczytajcie także: Długa przerwa techniczna w aplikacji moBiLET

W rozwoju tych planów swoje role mogłyby odegrać nie tylko stacje koncernu, sieć jego 2 tys. automatów paczkowych (ta jest ciągle rozbudowywana), ale też np. przejęty przez Orlen Ruch. W tym kontekście jeszcze ciekawiej brzmią pogłoski o możliwym przejęciu przez firmę multienergetyczną usług kurierskich i logistycznych należących do Poczty Polskiej.

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies