Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ubezpieczenia komunikacyjne już w aplikacji Revoluta. Na razie dostępne tylko dla klientów z Irlandii

Oprócz standardowej oferty fintech proponuje również polisy telematyczne

Revolut rozpoczął sprzedaż ubezpieczeń komunikacyjnych w Irlandii. Ofertę, której wprowadzenie zapowiadaliśmy już w marcu, pierwszej grupie klientów udostępniono wczoraj. A kolejnym grupom ma być przedstawiana stopniowo w ciągu nadchodzących miesięcy. Ochronę ubezpieczeniową zapewnia irlandzki oddział AIG.

Przeczytajcie także: Oferta telematyczna Warty już dostepna w całej Polsce

Fintech zapewnia, że zakup polisy ma być wygodny i nie zajmować więcej niż kilka minut. Użytkownik bezpośrednio w aplikacji pozna wysokość składki, dostosuje polisę do swoich potrzeb i zapłaci z konta Revolut. Klient decyduje, czy chce samo OC, czy też jest zainteresowany ochroną na wypadek kradzieży czy spłonięcia pojazdu. Płatność można rozłożyć na 12 rat lub wnieść jednorazowo, za co przysługuje 10-procentowy upust. Przewidziano również dodatkowe benefity uzależnione od posiadanego planu – w planach Ultra, Metal i Premium to 10 proc. zniżki, a w Plus – 5 proc.

Co ciekawe, Revolut przygotował również ofertę telematyczną. W ramach programu Smart Driving klient zobowiązuje się do zainstalowania urządzenia monitorującego jego styl jazdy, w zamian za co otrzyma atrakcyjniejszą ofertę ubezpieczenia (nawet o 30 proc. tańszą od standardowej). Dodatkowym plusem mają być personalizowane wskazówki, pozwalające na poprawę bezpieczeństwa jazdy.

Przeczytajcie także: Link4 wyceni szkodę w aucie na podstawie zdjęć

Revolut zapewnia, że wykorzystywane przez niego urządzenie jest dyskretne (rozmiaru mniejszego niż dłoń), a zainstalowanie go w aucie zajmie mniej niż minutę. Urządzenie będzie monitorować kluczowe parametry jazdy, takie jak prędkość, przyspieszenia czy hamowanie. A wygląda ono tak (zdjęcie ze strony fintechu):

Do programu mogą przystąpić klienci, którzy mają nie więcej niż 6 lat bezszkodowej jazdy, a jest on obowiązkowy dla kierowców mających prawo jazdy mniej niż rok.

Irlandzcy klienci fintechu, zainteresowani ofertą ubezpieczenia komunikacyjnego, mogą w aplikacji podać, kiedy kończy się ich aktualna polisa. Dzięki temu w odpowiednim czasie otrzymają przypomnienie w apce i przez e-mail z propozycją zawarcia umowy. Irlandia jest pierwszym rynkiem, na którym Revolut zaoferował klientom ubezpieczenia komunikacyjne.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies