Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Link4 wyceni szkodę w aucie na podstawie zdjęć od klienta. Sztucznej inteligencji od Tractable ma to zająć 30 sekund

Klient zgłaszający szkodę za pomocą apki wysyła zdjęcia, a po chwili otrzymuje kosztorys naprawy, który może przeglądać i zaakceptować lub odrzucić

Link4 przygotował dla klientów zgłaszających szkodę z ubezpieczenia komunikacyjnego aplikację, za pomocą której mogą otrzymać kosztorys szkody w mniej niż minutę. To efekt współpracy ubezpieczyciela z insurtechem Tractable.

Przeczytajcie także: PKO BP oferuje ochronę szybki smartfona

Link4 wykorzystuje sztuczną inteligencję od Tractable, aby wycenić uszkodzenia w pojeździe na podstawie zdjęć. Chwilę po wysłaniu zdjęć klient otrzymuje gotowy kosztorys i propozycję zakończenia procesu likwidacji. Dokument z wyliczeniem kosztów naprawy ubezpieczający może przeglądać i zaakceptować lub odrzucić bezpośrednio w apce.

Przeczytajcie także: Cachet ubezpiecza hulajnogi elektryczne

Tractable to brytyjski insurtech, który specjalizuje się w narzędziach do likwidacji szkód bazujących na sztucznej inteligencji. Z jego usług korzysta wielu ubezpieczycieli, w tym z Polski PZU, Warta czy Beesafe. Startup zaczynał od wspierania towarzystw w likwidacji szkód w pojazdach, ale z czasem zaczął również oferować narzędzie do oceny uszkodzeń zabudowań, o czym mogliście przeczytać w tekście: AI wyceni szkodę na podstawie zdjęć domu. Nowe narzędzie znanego ubezpieczycielom komunikacyjnym insurtechu Tractable. W zeszłym tygodniu insurtech pochwalił się pozyskaniem nowych środków od inwestorów. W rundzie serii E zdobył 65 mln dolarów na dalszy rozwój swojej technologii.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies