Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Płatności zbliżeniowe trafią do najlepiej sprzedającego się smartwatcha w Chinach

Już nie trzeba będzie wyciągać smartfona, aby zapłacić zbliżeniowo za zakupy

Ticwatch to dziś najpopularniejszy smartwatch w Chinach. Jego producent – firma Mobvoi, właśnie ogłosiła rozpoczęcie nowego ciekawego projektu, prowadzonego wspólnie z francuską firmą Oberthur Technologies, znaną u nas m.in. z produkcji i personalizacji kart płatniczych, oraz chińską organizacją płatniczą China Union Pay. Projekt, o którym mowa, to płatności zbliżeniowe smartwatchami.

Przeczytajcie także: Już tylko dwa banki z apką na BlackBerry

Aplikacje bankowe na smartzegarki to nie nowość. Podobnie zresztą jak płatności zbliżeniowe różnego rodzaju akcesoriami ubraniowymi, w tym zegarkami. W Polsce swego czasu dużo takich płatniczych gadżetów sprzedawał BZ WBK. Kryły one w sobie przedpłaconą minikartę bankową, której rachunek można było zasilać przelewem. Ale rozwiązanie Mobvoi to zupełnie co innego.

Chińczycy proponują aplikację mobilną, którą trzeba najpierw zainstalować na smartfonie. Następnie do aplikacji należy wprowadzić dane karty płatniczej i połączyć apkę ze smartwatchem Ticwatch z systemem Android, który jest wyposażony w antenę NFC. Co ciekawe, rozwiązanie umożliwia także płatności bezstykowe samym smartfonem.

Przeczytajcie także: Trzeci bank z aplikacją na zegarek od Apple'a

W Polsce podobnych rozwiązań jeszcze nie ma. Płacić smartwatchem mogą jednak klienci Millennium. W tym wypadku na zegarkach z Androidem można zainstalować apkę, która pozwala na generowanie kodów Blik. Te z kolei można wykorzystać do płatności w sklepach stacjonarnych, internetowych i w bankomatach. Natomiast z aplikacji bankowych na smartzegarkach mogą jeszcze korzystać klienci Euro Banku i Śląskiego.

Źródło: Finextra

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies