Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wkrótce już tylko dwa banki z aplikacją na BlackBerry. Smutny koniec apki na telefon dla menedżerów

O zbliżającym się zamknięciu aplikacji na urządzenia BlackBerry poinformował ING Bank Śląski. Wcześniej wycięły ją już Citi, PKO i Raiffeisen

Telefony marki BlackBerry nigdy nie były u nas bardzo popularne. Był jednak czas, kiedy korzystała z nich większość szanujących się menedżerów czy właścicieli firm. Banki nie mogły więc przejść obok tego obojętnie. Na początku obecnej dekady rozwiązania mobilne na te urządzenia były więc rozwijane równolegle z aplikacjami na telefony iPhone i znalazły się w ofercie m.in.: ING, PKO, Pekao, Millennium, Citi czy Raiffeisen Polbanku.

Przeczytajcie także: Trzeci bank z aplikacją na zegarek

Ale to se ne vrati. Od tamtego czasu popularność urządzeń z jeżynami w logo mocno spadła. Dziś sprzedaż nowych smartfonów tej marki w Polsce praktycznie nie istnieje a żywotność już sprzedanych powoli się kończy. Przekłada się to na zainteresowanie aplikacjami na BlackBerry, które konsekwentnie spada. Bankom już nie kalkuluje się inwestycja w to rozwiązanie. O tym, że zamierza zamknąć aplikację na BlackBerry, poinformował właśnie ING Bank Śląski.

Prawdopodobnie jutro w Google Play pojawi się nowa aplikacja tego banku na urządzenia z systemem Android. Chwilę później mają zadebiutować także wersje na Windows i iOS. Ale nie będzie na BlackBerry. Zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli Śląskiego dostępne jeszcze teraz stare aplikacje będą działać do czasu, aż funkcjonalność nowych się z nimi zrówna, co ma nastąpić w ciągu kilku miesięcy. Później stare apki mają zostać wyłączone.

Przeczytajcie także: Uber uruchamia usługę dla rowerzystów

Wcześniej o rezygnacji z rozwoju aplikacji na urządzenia BlackBerry zdecydowały trzy inne banki, czyli ostatnio Citi Handlowy i PKO a jeszcze wcześniej – Raiffeisen Polbank. W ofercie wciąż mają je Millennium i Pekao. Wydaje się jednak, że to tylko kwestia czasu, gdy i te instytucje pożegnają się z jeżynami.

Fot. Enrique Dans

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies