Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Jest trzeci bank w Polsce z aplikacją na zegarek od Apple'a

Klienci Euro Banku mogą już sprawdzić saldo i wyświetlać szczegóły ostatnich transakcji na zegarku Apple Watch

Rozwiązanie, które Euro Bank udostępnił właśnie swoim klientom, to widget rozszerzający funkcjonalność aplikacji zainstalowanej na smartfonie. Dzięki niemu użytkownicy iPhone’ów i zegarków od Apple mogą bez logowania do aplikacji wyświetlać na ekranie Apple Watch informacje o saldzie rachunku oraz siedmiu ostatnich transakcjach.

Przeczytajcie także: Spore podwyżki opłat w TMUB

Tak jak w przypadku aplikacji i widgetów oferowanych przez inne banki, klient może zdecydować, czy informacja o znajdujących się na rachunku środkach ma się wyświetlać w formie graficznej pokazując procent zdefiniowanej kwoty, czy też liczbowo w złotych.

Aby smartwatch podawał te informacje, urządzenie trzeba sparować ze smartfonem, a następnie aktywować widget w aplikacji Euro Banku. Oprogramowanie jest kompatybilne z zegarkami z systemem WatchOS w wersji co najmniej 2.2 oraz smartfonami iPhone 5 lub nowszymi z systemem iOS w wersji minimum 9.

Przeczytajcie także: Śląski zaoferuje dwie różne aplikacje na smartfony

W Polsce widgety i aplikacje na smartwatche oferują jeszcze ING oraz Millennium, a także kantor internetowy Cinkciarz.pl. Aplikacje bankowe działają zarówno na urządzeniach z systemem iOS jak i Android, z tym że w ING skorzystają z nich tylko klienci korporacyjni a w Millennium - tylko indywidualni. Aplikacja od Cinkciarza działa na urządzeniach z systemem Android i pozwala wyświetlać aktualne kursy walut.

Ciekawe, czy aplikacje bankowe na zegarki sprawdzą się na dłuższą metę, czy też okażą się zbędnym gadżetem, jak aplikacje na tablety. Początkowo wydawało się, że to fajny pomysł i że wszystkie banki w to wejdą. Teraz te, które tabletowe rozwiązania wprowadziły, wycofują się z nich, jak np. Citi i Śląski. Czy tak samo się stanie z aplikacjami na zegarki? Pewnie w znacznej mierze będzie zależeć to od tego, czy i jak będzie rosła popularność smartwatchy.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies