Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Uber uruchamia kolejną usługę. Tym razem dla… rowerzystów

Można zamówić samochód z bagażnikiem na rowery. Niestety na razie nie w Polsce, tylko w Amsterdamie

To oferta dla tych, którzy lubią jeździć po mieście rowerem, ale z różnych względów nie wrócą nim do domu. Mogą po prostu czuć się zmęczeni, bo przecenili swoje siły, rower im się zepsuł albo spotkali w trasie znajomych, poszli na piwo i nie chcieli wracać rowerem po alkoholu. Tym, którzy nie chcą ryzykować nieprzyjemnego spotkania z policją, w tej sytuacji pozostaje komunikacja miejska lub spacer z rowerem u boku.

Przeczytajcie także: UOKiK: Uber nie jest zagrożeniem dla polskiego rynku

Uber w Amsterdamie, w którym jest ponad 800 tys. rowerów a 63 proc. mieszkańców deklaruje, że codziennie korzysta z tej formy transportu, dostrzegł szansę pozyskania dodatkowych klientów. Zapowiedział zatem, że za cenę tylko 4 euro wyższą od tradycyjnej usługi, można zamówić przejazd samochodem przystosowanym do przewozu rowerów. Usługa nazywa się UberBike i już znalazła się w aplikacji. Poinformował o tym serwis internetowy The Verge.

Przeczytajcie także: Uber a sprawa polska

Na razie nie wiadomo, czy podobne usługi Uber będzie świadczyć w innych miastach Europy. Na świecie są one jeszcze dostępne w Sao Paolo w Brazylii oraz w Portland w stanie Oregon w USA. W Polsce jak do tej pory oferowane są trzy usługi: uberPOP, czyli zwykłe przejazdy, uberSelect - przewozy samochodami wyższej klasy i uberNITE dla podróżujących nocą.

Uber to amerykańska firma utworzona w 2009 r., oferująca przejazdy samochodami osobowymi zamawianymi wyłącznie poprzez aplikację w smartfonie. W Polsce jej usługi dostępne są w Warszawie (od sierpnia 2014 r.), Krakowie (od kwietnia 2015 r.), Trójmieście (od czerwca 2015 r.), Poznaniu (od listopada 2015 r.) i Wrocławiu (od listopada 2015 r.). Kierowcy, którzy współpracują z Uberem, od lutego 2016 r. muszą przedstawić dowód prowadzenia działalności gospodarczej.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies