Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Uber uderza w Heetcha nocną taryfą. Ten odpowiada śmiałą decyzją o rozszerzeniu działalności

W tle zapowiedzi rządu o konieczności uregulowania przewozów osobowych organizowanych za pośrednictwem aplikacji, trwa zaciekła walka o rynek

Prawie przeoczyliśmy tę informację, ale już nadrabiamy. Śpieszę Wam donieść, że dzięki aplikacji Heetch zamówicie samochód z kierowcą nie tylko w weekendowe noce. Firma poinformowała, że odtąd można korzystać z jej usług przez cały tydzień od godz. 18.00 do rana.

Jak pamiętacie, gdy aplikacja wystartowała na polskim rynku na przełomie 2015 i 2016 r., przejazd można było zamówić wyłącznie w piątki, soboty i niedzielę od godz. 20.00. Niedługo potem Heetch ogłosił, że u niego weekendy zaczynają się w czwartki. Teraz "taksówki" zamawiane przez aplikację dostępne są każdej nocy, niezależnie od dnia tygodnia.

Przeczytajcie także: Drobna zmiana w aplikacji mytaxi czyni ją jeszcze przyjaźniejszą dla użytkownika

Heetch ewidentnie walczy o rynek nocnych przewozów pasażerskich z Uberem, który po pojawieniu się konkurencji, w styczniu tego roku wprowadził specjalną usługę uberNITE. Zaproponowano tam imprezowiczom przemieszczającym się między klubami korzystniejszą ofertę z niższymi stawkami, w zamian za nieco gorszy standard samochodów i dłuższy czas oczekiwania.

Z takimi aplikacyjnymi organizatorami przejazdów, pośredniczącymi między klientem a osobą, która posiada auto i chciałaby sobie dorobić, muszą rywalizować tradycyjne taksówki, w tym takie, które także można zamówić przez aplikację, np. mytaxi i iTaxi. Ta pierwsza walczy o klientów licznymi rabatami, a ostatnio oferując przejazdy luksusowymi mercedesami. Obecnie jest ich we flocie 20, ale do końca roku ma być 100. Można je zamówić w Warszawie. Taksówki mytaxi dostępne są jeszcze w Krakowie, a w maju zaczną jeździć w kolejnym polskim mieście.

Przeczytajcie także: Uber a sprawa polska. W weekend zaatakowano współpracowników tej firmy

W tle walki o rynek media donoszą o planach rządu zmierzających do zmiany przepisów regulujących przewozy osobowe. Oficjalnie mówi się o potrzebie uporządkowania rynku. Nieoficjalnie wiadomo, że lobby taksówkowe stara się utrącić konkurencję. Trudno będzie to uzasadnić, bo od lutego Uber zmienił zasady współpracy z kierowcami i aby u niego jeździć, trzeba prowadzić działalność gospodarczą i odprowadzać podatki. A właśnie o nieuczciwą konkurencję posądzali go jego najwięksi adwersarze czyli przedstawiciele tradycyjnych firm taksówkowych.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies