Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Aplikacja bankowa na tablecie chyba nie jest Wam potrzebna. Kolejna instytucja z niej rezygnuje

Śląski pracuje nad nową bankowością mobilną, ale tylko na smartfony

Jeśli dobrze pamiętam, ING był pierwszym bankiem w Polsce, który zaoferował swoim klientom aplikację mobilną przeznaczoną na tablety z systemami operacyjnymi Android i iOS. Ale rozwiązanie to nie będzie już dalej rozwijane. Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej, w trakcie której zaprezentowano nową aplikację mobilną, Przemysław Furlepa, dyrektor pionu bankowości detalicznej w Śląskim, zapowiedział zamknięcie aplikacji na tablety.

Przeczytajcie także: Ciekawe. Śląski będzie oferował dwie aplikacje

Zdaniem przedstawiciela ING klienci, którzy preferują kontakt z bankiem za pośrednictwem urządzeń mobilnych z ekranem większym niż w smartfonach, będą mogli logować się do banku dzięki serwisowi transakcyjnemu w technologii RWD. Bank udostępnił go już pod koniec ubiegłego roku. Technologia ta pozwala na dostosowanie się wyświetlanej treści do wielkości ekranu urządzenia, z którego korzysta użytkownik.

Śląski jest drugim w ostatnim czasie bankiem, który zapowiedział. że przestanie oferować aplikację na tablety. Kilka tygodni temu podobną decyzję podjął Handlowy. Jego prezes Sławomir Sikora podkreślał, że za pośrednictwem aplikacji tabletowej logowało się na konto mniej niż 10 proc. klientów kierowanej przez niego instytucji.

Przeczytajcie także: Pekao udostępnił aplikację na tablety

Niejasna jest także przyszłość aplikacji BZ WBK. Bank wprawdzie nie deklarował jeszcze jej likwidacji, ale o jej malejącej roli w obsłudze klientów mówił niedawno Tomasz Niewiedział, szef bankowości multikanałowej w BZ WBK. – Popularność naszej aplikacji na tablety rosła bardzo szybko zaraz po jej udostępnieniu klientom, ale później już nie. Mam więc wrażenie, że obserwujemy schyłkowy trend bankowych aplikacji na te urządzenia – stwierdził.

Spośród pozostałych banków w Polsce specjalne apki na tablety mają jeszcze mBank i Pekao. Ten pierwszy oferuje jednak jedynie rozwiązanie na urządzenia z systemem Windows. Natomiast Pekao jest ostatnim bankiem, który zdecydował się w rozwiązanie tabletowe zainwestować – wdrożył je w tym roku. Ciekawe, czy będzie je rozwijał.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies