Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Warta wykorzysta mObywatela i mojeID do weryfikacji tożsamości przy sprzedaży ubezpieczeń na życie

Wcześniej zdalnej weryfikacji tożsamości przy zakupie polisy życiowej można było dokonać za pomocą ID UFG

Warta wprowadziła nowe możliwości potwierdzania swojej tożsamości przy zakupie ubezpieczeń na życie. Przy zawieraniu umowy na odległość będzie się można uwierzytelnić za pomocą aplikacji mObywatel lub mojeID.

Przeczytajcie także: Warta wchodzi w telematykę

Potwierdzenie tożsamości klienta jest niezbędnym krokiem przy zawieraniu umowy ubezpieczenia na życie, wymaganym przez prawo, w tym regulacje związane z praniem brudnych pieniędzy. Aby sprostać temu wymaganiu, w trakcie pandemii Warta zaczęła korzystać z ID UFG – rozwiązania przygotowanego przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, a opartego na Krajowym Węźle Identyfikacji Elektronicznej. Teraz wybór narzędzi do zdalnej weryfikacji tożsamości przy sprzedaży polis życiowych został poszerzony o mObywatela i mojeID.

Warto przypomnieć, że Warta już wcześniej zaczęła korzystać z tych rozwiązań już w innych sytuacjach niż tylko sprzedaż produktów. Od dwóch miesięcy mObywatela mogą używać klienci, którzy potrzebują potwierdzić swoją tożsamość podczas wypełniania formularzy obsługowych na stronie warta.pl lub w serwisie do obsługi ubezpieczeń na życie wartanet.pl. A już wcześniej weryfikacji można było dokonać za pomocą mojegoID.

Przeczytajcie także: CUK wyposaża agentów w narzędzia do sprzedaży online

mojeID to dostarczana przez KIR usługa, która umożliwia potwierdzenie swojej tożsamości w wybranym serwisie za pomocą danych bankowych. Klient, który wybierze ten sposób logowania, zostaje przeniesiony na stronę swojego banku, gdzie musi zalogować się na rachunek. Następnie zostaje wraca do strony serwisu, już z potwierdzoną tożsamością. Warto przy tym zaznaczyć, że bank nie zna jego aktywności poza systemem transakcyjnym, a zewnętrzny dostawca nie zna danych logowania do bankowości elektronicznej.

Z kolei mObywatel to aplikacja udostępniona przez Ministerstwo Cyfryzacji, z której korzysta już 7 mln Polaków. Stanowi swego rodzaju portfel na cyfrowe dokumenty, umożliwia korzystanie z niektórych usług publicznych, a także właśnie zdalne potwierdzanie tożsamości. Przypomnę, że niedawno prezydent podpisał ustawę o aplikacji mObywatel, której przepisy zrównują dokumenty cyfrowe z tymi tradycyjnymi, umożliwiają realizację płatności w apce za usługi świadczone przez podmioty publiczne, a także otwierają drogę do dalszego rozwoju aplikacji, o czym więcej przeczytacie w tekście: Prezydent podpisał ustawę o mObywatelu. Zrównuje ona dokumenty cyfrowe z tymi tradycyjnymi.

KATEGORIA
UBEZPIECZENIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies