Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Tak chcą ułatwić bankom wprowadzanie płatności mobilnych. Nowa aplikacja od Visy

Apka, na bazie której każdy bank może przygotować własne rozwiązanie mobilne, na razie dostępna jest tylko w Stanach Zjednoczonych

Płatności mobilne to dziś gorący temat i większość banków jeżeli nie ma ich jeszcze w ofercie, to zapewne za chwilę będzie mieć. Jak wiecie, ich podstawą jest aplikacja mobilna, instalowana na smartfonie. Jej przygotowanie to jednak koszt, na poniesienie którego nie wszystkie banki stać. Nowy pomysł amerykańskiej Visy, o nazwie Visa Digital Commerce App, ten problem w znacznym stopniu eliminuje.

Przeczytajcie także: Już tylko dwa banki z aplikacją na BlackBerry

Visa Digital Commerce App to rozwiązanie, na bazie którego każdy bank może zbudować własną aplikację mobilną. Może być ona przystosowana do wymagań konkretnej instytucji, występować w jej barwach firmowych a użytkownik końcowy nawet nie będzie miał świadomości, że korzysta z rozwiązania działającego na silniku Visy.

Podstawowymi funkcjami aplikacji jest możliwość sprawdzania stanu konta na rachunku w czasie rzeczywistym, przeglądania historii ostatnich transakcji, zarządzania kartami płatniczymi oraz dokonywania płatności zbliżeniowych przy wykorzystaniu tokenizacji, która umożliwia zastąpienie numeru karty bankowej innym ciągiem cyfr – tokenem.

Przeczytajcie także: Czy tak wygląda bankowość mobilna przyszłości?

Jak na razie z Visa Digital Commerce App skorzystało 40 amerykańskich banków. Czy sprawdziłaby się także w Polsce? Pewnie mogłyby być nią zainteresowane niektóre banki spółdzielcze. Zresztą podobną apkę niedawno uruchomiła firma IT Card, obsługująca karty w bankach z grupy BPS. Natomiast instytucje komercyjne, pomimo presji na koszty, wolą póki co inwestować w autorskie projekty mobilne.

Źródło: Mobile Payments Today

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies