Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nie tylko klienci ING mają problem z kartami. Część wydanych przez siebie plastików zablokowały także Santander i Millennium

Podobnie jak w przypadku Śląskiego również Santander i Millennium podjęły decyzję o blokadzie po alercie ze strony organizacji płatniczej, prawdopodobnie Visy

Biura prasowe Banku Millennium oraz Santandera potwierdziły w rozmowie z cashless.pl, że instytucje te podjęły w ostatnim czasie decyzje o zablokowaniu kart części swoich klientów. Zgodnie podkreślają, że sytuacja dotyczy niewielkiej części użytkowników plastików, a ci mogą zamówić nowe karty całkowicie bezpłatnie. Decyzja o blokadzie miała zostać podjęta po sygnale ostrzegawczym wygenerowanym przez system antyfraudowy jednej z organizacji płatniczych. Prawdopodobnie chodzi o Visę.

Przeczytajcie także: Poważny incydent. ING blokuje karty swoich klientów

Przypomnę, że wcześniej, bo w miniony weekend, o blokadzie części kart poinformował ING Bank Śląski. Przyczyną było ostrzeżenie o wycieku danych z jednego z zewnętrznych serwisów internetowych. Nie podano jego nazwy oraz liczby kart, które musiały zostać zablokowane. Rzecznik prasowy ING przekazał jedynie serwisowi cashless.pl, że dotyczyło to niewielkiej części portfela kart wydanych przez ten bank. Natomiast biuro prasowe Visy potwierdziło, że to z jej systemu wysłano ostrzeżenie. Więcej na ten temat przeczytacie w tekście Wyciek danych kart klientów ING: ostrzeżenie przyszło z Visy. Zawinił "zewnętrzny serwis internetowy".

Przeczytajcie także: Pekao wprowadza usługę Family Office

Wycieki danych z baz to w dzisiejszych czasach dość powszechne zjawisko, bo w zasadzie nie ma miesiąca, by tego rodzaju zdarzenie nie było upubliczniane. Rzadko się jednak zdarza, by w jego wyniku banki podejmowały decyzję o zablokowaniu kart. Jeśli tego nie robią, a klienci tracą pieniądze, ostatecznie to wydawcy kart mogą ponieść finansowe konsekwencje. Z drugiej strony zablokowanie kart, nawet w dobrej wierze, może wywołać negatywne emocje ze strony klientów, którzy na krótki czas tracą dostęp do swoich pieniędzy.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies