Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Poważny incydent w polskim e-commerce. Na skutek wycieku danych ING musiał zablokować karty części swoich klientów

ING podał, że informację o wycieku danych powziął w nocy z piątku na sobotę

Jak wynika z komunikatu zamieszczonego na stronie internetowej ING, bank zablokował karty niektórych swoich klientów. – Jeśli przy próbie płatności kartą na terminalu płatniczym, w internecie lub użyciu jej w bankomacie transakcja została odrzucona, możliwe że jesteś jedną z osób, które musieliśmy dodatkowo zabezpieczyć przed utratą pieniędzy – głosi oświadczenie Banku Śląskiego.

Przeczytajcie także: ING rozszerza integrację z mojeID

Nie podano liczby zablokowanych kart. Ujawniono natomiast, że przyczyną podjęcia dość drastycznej i niecodziennej decyzji był wyciek danych u jednego z operatorów kart, wykryty w nocy z piątku na sobotę. Można się domyślać, że zawinił któryś ze sklepów internetowych, bo tego rodzaju zdarzenia miały już miejsce w przeszłości.

– Wiemy, których kart mogło to dotyczyć, dlatego natychmiast zablokowaliśmy je, by nikt nie mógł ich wykorzystać w nieuprawniony sposób. Problem dotyczy niewielkiego udziału naszych klientów. Jeśli jednak jesteś jedną z takich osób, prawdopodobnie otrzymałeś od nas wiadomość SMS z informacją o zablokowaniu karty – napisał ING w komunikacie.

Przeczytajcie także: ING wprowadza płatności na Android Auto

Bank instruuje też klientów, co powinni zrobić, by ponownie móc korzystać z kart. Na razie zostały zablokowane, ale wciąż widnieją w systemie. Instytucja proponuje więc, by każdy posiadacz takiego plastiku zastrzegł go za pomocą np. aplikacji mobilnej i od ręki zamówił nowy, całkowicie bezpłatnie. Karta zostanie wysłana, jednak od razu po zamówieniu można ją dodać do portfeli cyfrowych takich jak Apple Pay czy Google Pay i płacić zbliżeniowo.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies