Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
ING z ciekawostką dla kierowców. Użytkownicy aplikacji Moje ING kupią bilet parkingowy przez Android Auto

Bank zapowiedział, że w kolejnych miesiącach umożliwi zakupu biletu parkingowego także przez Apple Car Play

Użytkownicy aplikacji Moje ING mogą kupić bilet parkingowy z pomocą apki Android Auto. Instytucja podkreśla, że jest pierwszym bankiem w Polsce, który wprowadził takie rozwiązanie. Aby móc z niego korzystać, należy połączyć swój smartfon z systemem Android z wyświetlaczem w samochodzie.

Przeczytajcie także: Xiaomi Smart Band 7 NFC dostępna w Polsce

Android Auto to narzędzie, które pozwala przenieść na ekran komputera pokładowego pojazdu programy z innych urządzeń – np. smartfona czy tableta. Dotyczy to nie tylko komunikacji, ale też nawigacji satelitarnej, odtwarzania plików muzycznych czy właśnie płatności. W założeniu rozwiązanie to ma niwelować potrzebę sięgania po telefon w trakcie prowadzenia samochodu i w ten sposób zwiększać bezpieczeństwo na drodze.

ING wyjaśnia w komunikacie, że po sparowaniu obu aplikacji, na ekranie samochodu pojawi się ikona Moje ING. Jeśli użytkownik w nią kliknie, zobaczy strefy, w pobliżu których się znajduje i dla których może kupić bilet. Sam proces zakupu wygląda podobnie do tego w apce banku: kierowca wybiera strefę parkowania, rodzaj parkowania, nr rejestracji oraz rachunek, z którego zapłaci.

Przeczytajcie także: Koleo wprowadza usługę Bambetle+

Bank zaznacza, że po rozpoczęciu parkowania, użytkownik może zostać poproszony o autoryzację. Trzeba mieć na uwadze, iż zakup biletu z pomocą Android Auto wymaga m.in. wyrażenia zgody na geolokalizację. Instytucja zapowiedziała też, że planuje w kolejnych miesiącach wprowadzić funkcję zakupu biletu parkingowego poprzez Apple Car Play.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies