Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Xiaomi Smart Band 7 NFC dostępna w Polsce. Kosztuje niemal 300 zł

Tym razem z funkcji płatności zbliżeniowych będą mogli skorzystać także posiadacze kart Visa

Na polskim rynku jest już dostępna opaska Xiaomi Smart Band 7 NFC. Zastosowanie modułu komunikacji bezprzewodowej NFC sprawia, że urządzenie może być używane do płatności zbliżeniowych. Producent wycenił gadżet na niemal 300 zł – od wersji podstawowej (pojawiła się w Polsce kilka kwartałów temu, nie posiada NFC) produkt jest zatem droższy o 50 zł.

Przeczytajcie także: Autonomiczne sklepy Żabki będą miały konkurencję

Opaskę wyposażono m.in. w 1,62-calowy, dotykowy ekran AMOLED o rozdzielczości 192×490 pikseli, akumulator o pojemności 180 mAh (zapewnia ponad dwa tygodnie działania, ładuje się go do dwóch godzin). Sprzęt o wymiarach 46,5 mm na 20,7 mm i 12,25 mm oraz wadze poniżej 14 g posiada ponad 110 trybów fitness oraz łączność Bluetooth. Gadżet pozwala monitorować tętno, saturację, cykl menstruacyjny, jakość snu, sterować muzyką czy aparatem w telefonie.

Z funkcji płatności zbliżeniowych nie skorzystają wszyscy chętni – potrzebne jest wsparcie dla Xiaomi Pay od banku czy fintechu. W przypadku kart Mastercard zapewnią je: PKO BP, Credit Agricole, Alior, Bank Pocztowy, BNP Paribas, mBank, VeloBank, BPS, SGB, a także Zen i Curve. Względem poprzedniego modelu nastąpi istotna zmiana – z płatności zbliżeniowych skorzystają też posiadacze kart Visa. Dotyczy to klientów: mBanku, Credit Agricole, Nest Banku, PKO BP oraz BPS. Producent informuje na swojej stronie, że w tym zakresie trwają prace wdrożeniowe i klienci powinni kontaktować się ze swoim bankiem w celu potwierdzenia dostępności usług płatności.

Przeczytajcie także: Nest wprowadza wreszcie przelew Blik na telefon

Warto przypomnieć, że chińska firma zaprezentowała już opaskę Smart Band 8. Sprzęt również posiada 1,62-calowy wyświetlacz AMOLED. Będzie można uruchomić na nim proste gry, gadżet posłuży też jako pilot dla innych urządzeń. Początkowo pojawi się na rynku chińskim, a więcej na jego temat przeczytacie w tym tekście.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies