Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Autonomiczne sklepy Żabki będą miały konkurencję. Do gry wkracza operator popularnych sieci

W Polsce działa na razie ponad 50 autonomicznych sklepów Żabki, planowane jest uruchomienie kilkudziesięciu kolejnych

Na polskim rynku może się pojawić konkurencja dla sklepów autonomicznych Żabka Nano, o czym informuje serwis wiadomoscihandlowe.pl. Ten koncept placówek handlowych zamierza testować Lagardere Travel Retail. To grupa, w skład której wchodzą m.in. InMedio czy Relay – sieci handlowe kojarzone przede wszystkim z dworcami czy lotniskami.

Przeczytajcie także: Nest wprowadza wreszcie przelew Blik na telefon

Grupa Lagardere uruchomiła już sklepy autonomiczne w innych krajach. W styczniu br. placówka tego typu ruszyła w porcie lotniczym Charlotte w Karolinie Północnej. Zastosowano w niej technologie opracowane przez Amazona – amerykański potentat e-commerce udostępnia je także innym podmiotom. Z kolei na lotnisku w Brukseli stworzono autonomiczny sklep we współpracy z firmą Atos. Placówka autonomiczna grupy działa też w Hongkongu.

W Polsce ten koncept w pierwszej kolejności nie pojawi się prawdopodobnie na lotnisku, a zdecydują o tym kwestie ekonomiczne. Grupa może prowadzić testy w lokalizacji, w której czynsz jest niższy – dzięki temu jest większa przestrzeń do popełniania błędów i wyciągania z nich wniosków. Na razie nie zdecydowano jednak, czy będzie to dworzec kolejowy, czy raczej galeria handlowa.

Przeczytajcie także: Użytkowników Allegro Pay czeka ponowna weryfikacja

Testowanie placówek autonomicznych oznacza konkurowanie z Żabką, która rozwija sieć obiektów Nano. Obecnie liczy ona ponad 50 sklepów, a w planach jest otwarcie kilkudziesięciu kolejnych. Niewielkie sklepy zlokalizowane są po prostu przy ulicach, ale też np. w biurowcach, klubach fitness czy akademiku. Niedawno operator sieci informował, że taki obiekt jest uruchamiany na terenie Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu. Sklep, z którego można korzystać przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, ma powierzchnię zaledwie 16 metrów kwadratowych.

Źródło: wiadomoscihandlowe.pl.

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: AMAZON, ŻABKA

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies