Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Użytkowników Allegro Pay czeka ponowna weryfikacja. To efekt zmieniających się przepisów

Firma zastrzega, że kolejna ocena zdolności kredytowej może mieć wpływ na wysokość przyznanych środków

Operator platformy Allegro poinformował klientów o zmianach, jakie zaczną obowiązywać za kilka tygodni, a dotyczą usługi Allegro Pay. Firma podała, że od 18 maja może w bazach zewnętrznych (np. biurach informacji gospodarczej) prosić o zgodę na weryfikację informacji o użytkowniku zainteresowanym rozwiązaniem BNPL.

Przeczytajcie także: Nest udostępnił w aplikacji mobilnej kantor walutowy

Swoje działania spółka tłumaczy zmieniającym się prawem. Za kilka tygodni w życie wejdzie ustawa wprowadzająca zmiany w przepisach dotyczących oceny zdolności kredytowej i przekazywania danych o zobowiązaniach do wspomnianych już baz zewnętrznych. W efekcie po 18 maja operator będzie wysyłał wiadomość o każdej umowie kredytowej (oraz ewentualnych opóźnieniach w spłacie) do Biura Informacji Kredytowej.

Klient może być poproszony o weryfikację i ponowną ocenę zdolności kredytowej np. podczas zakupów na Allegro, gdy wybierze Allegro Pay jako metodę płatności. Serwis zaznacza, że ponowna ocena zdolności kredytowej może mieć wpływ na wysokość udzielanej pożyczki. Użytkownik serwisu nie musi wyrażać zgody na weryfikację, ale będzie to skutkować niemożnością skorzystania z Allegro Pay.

Przeczytajcie także: Parlament Europejski uchwalił przepisy dotyczące kryptowalut

Niedawno mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że klienci zarejestrowani na platformie allegro.pl i realizujący zakupy firmowe, będą mogli korzystać z dwóch limitów płatności odroczonych. Mowa o Allegro Pay, z maksymalnym limitem 4,2 tys. zł, a także o Allegro Pay Business, z limitem wynoszącym nawet 50 tys. zł. Więcej szczegółów znajdziecie w tym tekście.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies