Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Na allegro.pl będzie można korzystać z dwóch narzędzi do płatności odroczonych. Łączny limit przekroczy nawet 50 tys. zł

Kupując coś na allegro.pl na fakturę będzie można korzystać zarówno z oferty Allegro Pay jak i PragmaGO, w ramach usługi Allegro Pay Biznes

Klienci zarejestrowani na platformie allegro.pl, realizujący zakupy firmowe, a więc na fakturę, będą mogli korzystać nie tylko z podstawowego narzędzia do płatności odroczonych (Allegro Pay), ale także z usługi powstałej przy współpracy z fintechem PragmaGO, a dostępnej obecnie na platformie dla firm Allegro Business. Nowa możliwość ma się pojawić jeszcze w tym kwartale.

– To jeden z kierunków rozwoju naszych usług. Zamierzamy udostępnić Allegro Pay Business także klientom zarejestrowanym na głównej platformie Allegro, posiadającym konto prywatne, ale realizującym zakupy biznesowe. Już za kilka dni pierwsi z nich zyskają dostęp do dwóch limitów płatności odroczonych. Tak jak dotychczas będą mogli skorzystać z Allegro Pay, z maksymalnym limitem 4,2 tys. zł, oraz Allegro Pay Business, z limitem nawet 50 tys. zł – powiedziała w rozmowie z cashless.pl Ewa Kraińska, senior menadżerka, odpowiedzialna za rozwój usług finansowych dla firm w firmie Allegro.

Przeczytajcie także: Płatności odroczone od PKO BP już dla wszystkich klientów

Allegro Pay Business to płatności odroczone kierowane do firm kupujących na Allegro Business. Usługa została przygotowana wspólnie z fintechem PragmaGO. W jej ramach można skorzystać z limitu wynoszącego wspomniane wyżej 50 tys. zł. W przypadku spłaty należności w ciągu 30 dni kupujące firmy nie ponoszą kosztów finansowania. Mogą skorzystać także z odroczenia płatności o 60 dni, ale wtedy płacą prowizję w wysokości 4,5 proc. wartości zakupu. Po przekroczeniu tego terminu mogą rozłożyć należność na sześć oprocentowanych rat.

– Do tej pory z naszej usługi skorzystało już ponad 20 tys. klientów firmowych. W zeszłym roku sfinansowaliśmy ich zakupy na łączną kwotę kilkudziesięciu milionów zlotych, ale początek tego roku jest jeszcze lepszy i już w pierwszym kwartale zbliżyliśmy się do połowy tej kwoty – mówi Ewa Kraińska. Dodaje, że średnia transakcja z wykorzystaniem Allegro Pay Business oscyluje w granicach 500 zł (to dwa razy więcej niż w przypadku innych metod płatności na Allegro Business). Natomiast średni limit przyznany w ramach tej usługi wynosi kilkanaście tysięcy złotych.

Z kolei Danuta Czapeczko, wiceprezeska PragmaGO, podkreśla, że mimo tego, iż limity w Allegro Pay Business są o wiele wyższe w porównaniu z usługami płatności odroczonych dla konsumentów, firmy zwykle spłacają swoje zadłużenie regularnie. – Dlatego zdecydowaliśmy się podnieść maksymalny limit z pierwotnych 10 tys. zł do 50 tys. zł. Mimo to nie widzimy, aby wskaźniki ryzyka pogorszyły się. Jesteśmy w stanie podwyższać limity finansowania dużej części klientów, którzy z nami oraz Allegro współpracują dłużej. Jest to możliwe również dzięki dodatkowym danym, które otrzymujemy z Allegro, a które pomagają nam przeprowadzić odpowiedni scoring klientów. Mam na myśli dane niefinansowe, takie jak np. częstotliwość zakupów realizowanych przez klienta czy ich wartość – mówi serwisowi cashless.pl wiceprezeska PragmaGO.

Przeczytajcie także: Allegro.cz ma wystartować już w maju tego roku

Nasze rozmówczynie podkreślają także, że dzięki dobrej spłacalności limitów w ramach Allegro Pay Business podjęto decyzję o rozszerzeniu usługi także na startupy, a więc nowe firmy bez bogatej historii kredytowej czy nawet finansowej. Twórcy Allegro Pay Business liczą zatem, że w tym roku zainteresowanie usługą będzie rosło. Zwłaszcza, że w porównaniu z płatnościami odroczonymi dla konsumentów, sprzedawcy oferujący Allegro Pay Business nie ponoszą z tego tytułu żadnych kosztów. – Zainteresowaniu naszym produktem będą sprzyjać nowe funkcje, nad którymi pracujemy – m.in. spersonalizowane prelimity, które będą wyświetlane kupującym, nieposiadającym jeszcze relacji z nami – mówi Danuta Czapeczko.

Co ciekawe, płatności odroczone oferowane przez PragmaGO dostępne są nie tylko na Allegro. Firma rozwija je we współpracy z wieloma partnerami. Usługa od PragmaGO dostępna jest na kilkunastu innych platformach kierujących swoje oferty do podmiotów gospodarczych. Z płatności odroczonych oraz ratalnych od PragmaGO można skorzystać np. w Cairosoft, Komputronik, TiM, SkyShop, Shoper, czy w bramce płatniczej imoje.

Płatności odroczone to usługa zyskująca popularność od kilku lat. Polega na tym, że kupujący może zamówić produkt w internecie, a następnie zapłacić za niego dopiero po pewnym czasie. Ale sprzedawca należność otrzymuje natychmiast i od razu może przystąpić do realizacji zamówienia. Główni gracze na rynku płatności odroczonych dla konsumentów w Polsce to, oprócz Allegro Pay, także Twisto, PayPo czy Klarna. Wśród podmiotów oferujących płatności odroczone dla firm oprócz PragmaGO, wymienić można też Faktorię czy TryPay Later.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies