Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zaprezentowano Xiaomi Smart Band 8. Z jej pomocą zapłacicie klasycznie, ale też... nogą

Urządzenie z modułem NFC raczej nieprędko trafi na polski rynek. Póki co ma się u nas pojawić poprzednik, a więc model Smart Band 7

Firma Xiaomi zaprezentowała swoje nowe urządzenia, a wśród nich znalazła się opaska Smart Band 8. Wyposażono ją m.in. w 1,62-calowy wyświetlacz AMOLED oraz akumulator o pojemności 190 mAh – w teorii powinien zapewnić opasce ponad dwa tygodnie pracy po pełnym naładowaniu. Przewidziano też wersję gadżetu z modułem NFC, dzięki czemu właściciel będzie mógł przy jego pomocy płacić zbliżeniowo.

Przeczytajcie także: Tadeusz Białek nowym prezesem ZBP

Jedną z największych i jednocześnie najciekawszych zmian względem poprzednich modeli jest rezygnacja z jednoczęściowego paska – do tej pory główny moduł w kształcie pastylki przyczepiało się do konkretnego typu paska. Teraz gadżet będzie można wpiąć w bransoletkę, zawiesić na łańcuszku, a nawet przyczepić do buta – to w końcu sprzęt do fitnessu (liczba trybów sportowych sięga już 150).

Opaska o wadze 27 g i wymiarach 48 x 22,5 x 10,99 mm posiada kilka czujników (m.in. tętna, ruchu) i jest kompatybilna z systemami Android 6.0 lub nowszy i iOS 12.0 i nowszy. Na opasce będzie można uruchomić proste gry, sprzęt posłuży też jako pilot dla innych urządzeń. Początkowo pojawi się na rynku chińskim. Gdy zacznie być sprzedawany w Polsce, może kosztować ok. 250 zł.

Przeczytajcie także: Uwaga na dłuższą niż zwykle przerwę techniczną w PKO BP

Warto przypomnieć, że dopiero niedawno okazało się, iż na polski rynek trafi opaska Mi Band 7 z modułem NFC (duże opóźnienie względem chińskiego rynku). Z płatności tym urządzeniem będą mogli korzystać klienci banków i fintechów posługujący się zarówno kartami Mastercarda, jak i Visy – to duża zmiana, ponieważ wcześniej funkcja była zarezerwowana wyłącznie dla posiadaczy plastików Mastercarda. Więcej na ten temat przeczytacie w tym tekście.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies