Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Tadeusz Białek nowym prezesem ZBP. W zarządzie również Agnieszka Wachnicka, Włodzimierz Kiciński i Bartosz Kublik

Ze stanowiska prezesa, po 20 latach, ustępuje Krzysztof Pietraszkiewicz

Walne zgromadzenie Związku Banków Polskich zdecydowało o wyborze Tadeusza Białka na stanowisko prezesa ZBP, o czym poinformował serwis ISBnews. Wraz z Tadeuszem Białkiem w zarządzie zasiądą także Agnieszka Wachnicka, Włodzimierz Kiciński oraz Bartosz Kublik.

Przeczytajcie także: Przepisy antylichwiarskie a karty kredytowe

Nowy prezes przejmie stery w organizacji od Krzysztofa Pietraszkiewicza, który był związany z ZBP właściwie od początku funkcjonowania tej instytucji, a przez ostatnie 20 lat stał na jej czele. Jak mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl na początku marca, Krzysztof Pietraszkiewicz zrezygnował z ubiegania się o reelekcję podczas właśnie przeprowadzonych wyborów nowych władz ZBP i postanowił przejść na emeryturę.

Tadeusz Białek jest związany z sektorem bankowym od 2003 r. W latach 2010-2020 pełnił funkcję dyrektora Zespołu Prawno-Legislacyjnego ZBP, a od 2020 r. był wiceprezesem instytucji.

Agnieszka Wachnicka przez ostatnie 5 lat była prezeską Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego. W swojej karierze pełniła funkcję dyrektorki Wydziału Klienta Rynku Bankowo-Kapitałowego w Biurze Rzecznika Finansowego, była członkinią rady nadzorczej Banku Gospodarstwa Krajowego, a także kierowała pracami legislacyjnymi nad regulacjami rynku finansowego, pracując przez 12 lat w Ministerstwie Finansów.

Przeczytajcie także: Kiepskie wieści z sektora fintech

Bartosz Kublik ma ponad 20-letnie doświadczenie w sektorze bankowym, które zdobywał m.in. jako prezes zarządu Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej. Od 2014 r. członek rady Związku Banków Polskich oraz przewodniczący sekcji banków spółdzielczych w ramach ZBP.

Skład zarządu uzupełnia Włodzimierz Kiciński, który funkcję wiceprezesa instytucji pełni od 2017 r. Z sektorem bankowym związany od 1995 r. W toku swojej kariery był m.in. dyrektorem departamentu zagranicznego w Narodowym Banku Polskim, prezesem Nordea Banku czy wiceprezesem zarządu ds. finansowych w KGHM.

Kadencja nowo powołanego zarządu będzie trwała 3 lata. Walne zgromadzenie wybrało również nową radę ZBP. Na jej czele stanął Cezary Stypułkowski, prezes mBanku.

Źródło: ISBnews.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: ZBP, LUDZIE

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies