Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
ING rozszerza integrację z mojeID. Umożliwia logowanie na portalach instytucji publicznych

Wcześniej za pomocą mojeID klienci ING mogli logować się na stronach firm komercyjnych

ING Bank Śląski rozszerzył funkcjonalność systemu mojeID. Już od kilku lat jego klienci mogli za pomocą usługi KIR-u logować się na stronach ubezpieczycieli, przychodni zdrowia, dostawców mediów i innych firm prywatnych. Od teraz mogą też robić to w witrynach instytucji publicznych. ING połączył się bowiem za pomocą mojeID z tzw. węzłem krajowym.

Przeczytajcie także: VeloMarket już działa

mojeID to system wdrożony kilka lat temu przez KIR umożliwiający potwierdzenie tożsamości w różnych miejscach w internecie za pomocą danych logowania na rachunek bankowy. Aby skorzystać z tego rozwiązania, wystarczy na zewnętrznym portalu wybrać logowanie za pomocą mojeID. Klient zostaje wówczas przeniesiony na stronę swojego banku, gdzie musi się zalogować na rachunek. Następnie wraca na stronę zewnętrznego portalu z już potwierdzoną tożsamością. Z tym że bank nie zna jego aktywności poza systemem transakcyjnym, a zewnętrzny dostawca nie zna danych logowania do bankowości elektronicznej.

Przeczytajcie także: ING udostępnił płatności w Android Auto

KIR połączył też system mojeID z tzw. węzłem krajowym, czyli platformą integrującą portale instytucji publicznych w Polsce. Dzięki temu za pomocą rozwiązania KIR-u można też potwierdzać tożsamość na stronach urzędów. Z tym że bank, który chce udostępnić taką usługę klientom, musi przeprowadzić dodatkowe wdrożenie. Obecnie za pomocą mojeID na stronach instytucji państwowych mogą logować się klienci, oprócz ING, takich instytucji jak: PKO BP, Pekao, mBanku, VeloBanku, BOŚ, BNP Paribas, BS Brodnica, Credit Agricole, Aliora, Millennium, SKOK Stefczyka oraz spółdzielczych grup BPS i SGB.

Tymczasem kolejny przełom w korzystaniu z publicznych usług elektronicznych może nastąpić po wdrożeniu aplikacji mObywatel w nowej wersji. Więcej na ten temat tutaj.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies