Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pekao wprowadza Family Office, usługę dla przedsiębiorców stojących przed koniecznością przeprowadzenia sukcesji

Instytucja podkreśla, że jest pierwszym bankiem w Polsce, który wprowadził rozwiązanie z kategorii family office

Na zakończonej przed chwilą konferencji prasowej przedstawiciele Pekao ogłosili wprowadzenie do oferty Family Office. Podkreślili, że są pierwszym bankiem w Polsce, który z taką usługą wyszedł na rynek. – Nasze rozwiązanie kierujemy do 830 tys. firm w kraju, które uznać można za rodzinne. Aż 95 proc. z nich wciąż stoi przed wyzwaniem, jakim jest sukcesja międzypokoleniowa – powiedział Jarosław Fuchs, wiceprezes Pekao, nadzorujący Pion Bankowości Prywatnej i Produktów Inwestycyjnych.

Przeczytajcie także: Pekao i Tpay rozwijają płatności ratalne

Zdaniem przedstawicieli Pekao usługi family office znane są w Polsce od dłuższego czasu. Są oferowane przez krajowe firmy prywatne, jak i instytucje zagraniczne. Rozwiązania tego typu kierowane są głównie do zamożnych przedsiębiorców, którzy samodzielnie zbudowali potęgę swoich firm, ale chcą przejść na emeryturę. Family office to zatem usługi doradcze świadczone przez profesjonalistów, mające na celu pomoc w zabezpieczeniu majątku, rozliczeniach podatkowych, prawnych itd. Wszystkie te działania mają pomóc w bezpiecznej sukcesji w firmie rodzinnej na jeden z kilku sposobów, w tym na przekazanie dzieciom przedsiębiorcy, sprzedaż czy upublicznienie na giełdzie.

Jak już wspomniałem wyżej, w Pekao wyliczono, że w Polsce jest ponad 800 tys. firm rodzinnych. Zaliczyć do tej grupy można niemal 40 proc. spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Większość z nich zakładana była na początku lat 90. ub. wieku, wiele rozrosło się do dużych rozmiarów i w najbliższym czasie ze względu na wiek założycieli będą musiały przejść proces sukcesji. – To będzie historycznie duży transfer międzypokoleniowy – przekonują przedstawiciele Pekao.

Przeczytajcie także: Pekao zintegrował księgowość z systemem transakcyjnym

Na tle konkurencji usługę Family Office w Pekao ma wyróżniać przede wszystkim wieloletnie doświadczenie doradców banku zdobyte w branży finansowej i w zarządzaniu majątkami zamożnych klientów. Usługa formalnie wchodzi do oferty dzisiaj. W formie testów bank uruchomił już w jej ramach dwa projekty. Oprócz wsparcia w zarządzaniu majątkiem, w usłudze Family Office od Pekao klienci mogą liczyć na wsparcie kancelarii prawnych i podatkowych współpracujących z bankiem, pomoc w działaniach filantropijnych, możliwość założenia fundacji rodzinnej na bazie przepisów, które niedawno weszły w życie itd.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies