Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wyciek danych kart klientów ING: ostrzeżenie przyszło z Visy. Zawinił "zewnętrzny serwis internetowy"

Liczba kart zablokowanych przez bank w konsekwencji wycieku ma być niewielka w skali całego banku

Wczoraj w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać tekst na temat incydentu, w wyniku którego ING Bank Śląski musiał zablokować karty części swoich klientów. Wycieki różnych danych to dziś norma, ale decyzja banku o zablokowaniu kart więcej niż pojedynczym klientom to już rzadkość. Szczegóły całego zdarzenia nadal owiane są tajemnicą, ale pojawiły się na jego temat nowe informacje.

Przeczytajcie także: Payskin wprowadza płatności dobrami wirtualnymi

Jak powiedział serwisowi cashless.pl Piotr Utrata, rzecznik prasowy ING w Polsce, liczba zablokowanych kart była niewielka w skali całego portfela kart banku, jednak konkretnej liczby nie podał. Nie wiadomo też wciąż, z którego sklepu dane wyciekły, za to wiemy, że alarm po incydencie podniosła jedna z organizacji płatniczych. – W piątek otrzymaliśmy informację z organizacji płatniczej o możliwym wycieku danych kart z zewnętrznego serwisu internetowego. W trosce o bezpieczeństwo naszych klientów, zdecydowaliśmy się na natychmiastowe zablokowanie kart, których dane mogły być ujawnione – powiedział rzecznik ING.

Dość łatwo rozszyfrować, o jaką organizację płatniczą chodzi, bo większość kart wydanych przez ING w Polsce nosi logo Visa. Zresztą biuro prasowe Visy w Polsce potwierdziło, że to system antyfraudowy tej organizacji wysłał ostrzeżenie w sprawie wycieku.

Przeczytajcie także: Nowe Autopay będzie rozwijać automatyzację i AI

Piotr Utrata dodał, że bank na bieżąco monitoruje sytuację. Na tym etapie nie można jednak przekazać nazwy serwisu internetowego, z którego nastąpił wyciek. Co ciekawe wyciek miał dotyczyć kart tylko jednego banku, a więc ING, i tylko kart wydanych przez tę instytucję w Polsce. Staram się poznać kolejne szczegóły incydentu. Jeżeli dowiem się czegoś nowego, zaktualizuję ten bądź napiszę nowy tekst.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies