Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
TUW TUW upraszcza likwidację szkód. Klient samodzielnie zgłosi zdarzenie i otrzyma propozycję wypłaty w aplikacji webowej

Z rozwiązania można korzystać przy szkodach z ubezpieczeń mieszkań i domów

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW umożliwiło swoim klientom samodzielną likwidację prostych szkód majątkowych. Skorzystanie z tej ścieżki likwidacji upraszcza i znacząco przyspiesza obsługę szkód spowodowanych m.in. zalaniem mieszkania czy domu, uszkodzeniem elementów zewnętrznych nieruchomości (np. dachu lub elewacji) czy też ogrodzeń.

Przeczytajcie także: Ruszył kalkulator ubezpieczenia roweru Cachet

W przypadku szkód, które kwalifikują się do samolikwidacji, TUW przekazuje klientowi mailem lub SMS-em link do aplikacji webowej. Za jej pomocą poszkodowany określa zakres powstałej szkody, załącza dokumentację i zdjęcia. System wskazuje kwotę odszkodowania, a całość weryfikuje jeszcze opiekun szkody. Jeśli klient zaakceptuje wypłatę we wskazanej wysokości, pieniądze w krótkim czasie trafiają na jego konto.

Przeczytajcie także: Generali poszerza zakres ubezpieczeń mieszkaniowych i turystycznych

Samodzielna likwidacja szkód to mechanizm praktykowany przez wielu ubezpieczycieli, zarówno w ubezpieczeniach mieszkaniowych, jak i komunikacyjnych. Pozwala przyspieszyć czas potrzebny do wypłaty świadczenia, a jednocześnie minimalizuje zaangażowanie ubezpieczyciela w proces likwidacji szkód o stosunkowo niedużej wartości. W serwisie cashless.pl mogliście przeczytać także np. o narzędziu do samodzielnej likwidacji szkód wdrożonym przez Generali.

KATEGORIA
UBEZPIECZENIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies