Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allegro Pay Business wkrótce również dla użytkowników kont zwykłych. Wzrasta jednak próg minimalnego zamówienia

Minimalna wartość zamówienia, przy którym można skorzystać z odroczenia płatności w ramach Allegro Pay Business, wzrośnie z 40 do 100 zł

Allegro zapowiedziało zmiany w regulaminie usługi Allegro Pay Business. Operator popularnej platformy e-commerce podniesie minimalną wartość zakupów u jednego sprzedającego, od której można skorzystać z odroczenia płatności w ramach tej usługi. Obecnie jest to 40 zł, od 12 czerwca próg ten wyniesie 100 zł.

Przeczytajcie także: Rewolucja w cennikach Allegro

Jednocześnie Allegro Pay Business zostanie udostępnione szerszej grupie odbiorców, co serwis cashless.pl zapowiadał już miesiąc temu. Użytkownicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarzą będą mogli skorzystać z tej metody płatności na swoich kontach zwykłych. Aczkolwiek – jak wskazano w komunikacie – będzie to możliwe w wybranych okresach, o których firma poinformuje na tej stronie.

Allegro Pay Business to płatności odroczone, które dotychczas kierowane były do firm kupujących na platformie Allegro Business. Usługa została przygotowana wspólnie z fintechem PragmaGO. W jej ramach można skorzystać z limitu wynoszącego do 50 tys. zł. W przypadku spłaty należności w ciągu 30 dni kupujące firmy nie ponoszą kosztów finansowania. Mogą skorzystać także z odroczenia płatności o 60 dni, ale wtedy płacą prowizję w wysokości 4,5 proc. wartości zakupu. Po przekroczeniu tego terminu mogą rozłożyć należność na sześć oprocentowanych rat.

Przeczytajcie także: Nowa weryfikacja użytkowników Allegro Pay

Na czerwiec Allegro zaplanowało także kilka innych zmian m.in. w regulaminie i polityce ochrony prywatności Allegro Pay czy w regulaminie rejestracji i administrowania kartą płatniczą w koncie Allegro, gdzie dodana zostanie informacja o możliwości płatności kartą w nowym serwisie allegro.cz.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies