Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Rewolucja w cenniku Allegro. Liczba stawek zmniejszy się z 230 do 72. Trzeba będzie płacić za Allegro Pay

Ogłoszonym dziś zmianom w tabeli opłat i prowizji towarzyszy też wiele nowych zapisów w regulaminie usług świadczonych przez Allegro

Słowo rewolucja często nadużywane jest do określenia zmian, które rewolucyjne nie są. Jednak zmiany w cenniku dla sprzedających, zapowiedziane dzisiaj przez Allegro, są zdecydowanie czymś więcej niż ewolucją. Spółka postanowiła uprościć cennik, w wyniku czego z obowiązujących obecnie 230 różnych stawek ich liczba zmniejszy się do 72. Przy okazji jednak sprzedających czekają podwyżki prowizji, choć przyznać trzeba, że będą także i obniżki.

Przeczytajcie także: Wystartowało allegro.cz

Jednocześnie Allegro informuje o wprowadzeniu zasady, że wysokość swoich opłat będzie prezentować nie tylko w stawce brutto, ale i netto. Przejawem uproszczenia cennika jest m.in. wprowadzenie jednej stawki minimalnej, która będzie wynosić 25 groszy netto (31 brutto). Obecnie stawki minimalne są różne i wynoszą od 30 groszy do 1 zł brutto.

Jeżeli chodzi o podwyżki i obniżki prowizji od sprzedaży, to trudno je wszystkie wymienić w tym tekście. Jest ich co najmniej kilkadziesiąt. Zainteresowanych odsyłam do materiału źródłowego, dostępnego tutaj. Przykładem dobrze obrazującym zmiany jest kategoria laptopy. Obecnie prowizja wynosi tu 3 proc. gdy produkt sprzedawany ma wartość nie wyższą niż 2 tys. zł, lub 60 zł plus 1,5 proc. nadwyżki ponad 2 tys. zł. Po nowemu prowizja będzie wynosić 2 proc. netto, 2,46 proc. brutto, niezależnie od wartości sprzedawanego laptopa.

Przeczytajcie także: Nowa weryfikacja użytkowników Allegro Pay

Duża zmiana dotyczy sprzedawców umożliwiających korzystanie przez kupujących z Allegro Pay (płatności odroczone). Allegro wprowadza z tego tytułu zupełnie nową prowizję, która wynosić będzie 0,35 proc. netto (0,43 proc. brutto), maks. 6,15 zł brutto, liczone od łącznej wartości zamówienia. W razie anulowania lub zwrotu produktów przez kupującego prowizja będzie zwracana. Allegro podnosi także opłaty za przesyłki.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies