Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Apple wprowadza softposa na kolejny rynek. Usługa Tap to pay dostępna w Australii

Przed rokiem rozwiązanie umożliwiające przyjmowanie płatności zbliżeniowych bezpośrednio na iPhone'ach wdrożono w USA a niedawno pojawiło się na Tajwanie

Usługa Apple określana jako Tap to pay pojawiła się w kolejnym kraju – od teraz można z niej korzystać w Australii. Z informacji umieszczonych na stronie internetowej amerykańskiego potentata technologicznego wynika, że na tym rynku nawiązano już partnerstwa z bankami Westpac i Tyro, ale prace wdrożeniowe prowadzone są też z ANZ Worldline, Till Payments, Zeller oraz Stripem, z którym Apple współpracuje już w USA.

Przeczytajcie także: Prośba o przelew Blik w banku spółdzielczym

Usługa Tap to pay sprawia, że iPhone staje się terminalem płatniczym. Nie wymaga to użycia dodatkowego sprzętu – wystarczy iPhone i aktywny moduł NFC. Co istotne, na sprzęcie Apple przyjmowane są nie tylko płatności zbliżeniowe wykonywane urządzeniami tej firmy, ale także kartami płatniczymi czy konkurencyjnymi portfelami cyfrowymi, np. Google Pay.

Jak to działa? Sprzedawca uruchamia aplikację na smartfonie, wpisuje kwotę transakcji i prezentuje ją klientowi, który zbliża kartę, smartfon czy zegarek z opcją płatności zbliżeniowych. Taki mobilny terminal może być używany zarówno w niewielkim punkcie usługowym, jak i dużej sieci sklepów. Apple zapewnia w swoich komunikatach, że nie gromadzi informacji na temat tego, za co klient płaci przy pomocy Tap to pay.

Przeczytajcie także: Oszuści podszywają się też pod Google Pay

Korporacja z Cupertino w 2020 roku kupiła za 100 mln dolarów kanadyjski startup Mobeewave, który rozwijał tzw. softPOS-a, czyli oprogramowanie umożliwiające akceptację zbliżeniowych płatności mobilnych. Pozwoliło to uruchomić usługę Tap to pay przed rokiem w USA. Warto jednak zauważyć, że w przeciwieństwie do oferowanej przez siebie innej usługi finansowej, a więc karty kredytowej, z Tap to pay Apple wyszło dość szybko poza Stany Zjednoczone – niedawno wdrożono je na Tajwanie.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies