Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Apple Tap to pay dostępne poza USA. iPhone'a można zamienić w terminal na Tajwanie

Rozwiązanie nie wymaga stosowania dodatkowego sprzętu – wystarczy smartfon z aktywnym modułem NFC

Usługa Apple Tap to pay jest już dostępna poza USA – uruchomiono ją na Tajwanie. Jak wynika ze strony internetowej amerykańskiej korporacji technologicznej, rozwiązanie wdrożyły CTBC Bank oraz TapPay, wkrótce ma to zrobić Taipei Fubon Bank.

Przeczytajcie także: Płatności Blik trafią do sklepów współpracujących z Portmonetką

Z perspektywy polskiego klienta wprowadzenie tego narzędzia w dalekiej Azji może nie będzie istotną informacją, ale ważny jest fakt rozprzestrzeniania się usługi poza rynek amerykański. Gdy przed niemal rokiem mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl o jego uruchamianiu, nie było wiadomo, kiedy i gdzie można się spodziewać tej funkcji.

Tap to pay sprawia, że iPhone staje się terminalem płatniczym. Nie wymaga to użycia dodatkowego sprzętu – wystarczy iPhone 11 lub nowszy model i aktywny moduł NFC. Co istotne, na sprzęcie Apple przyjmowane są nie tylko płatności zbliżeniowe wykonywane urządzeniami tej firmy, ale także kartami płatniczymi czy konkurencyjnymi portfelami cyfrowymi, np. Google Pay.

Przeczytajcie także: PZU zaatakowane przez hakerów

Sprzedawca uruchamia aplikację na smartfonie, wpisuje kwotę transakcji i prezentuje ją klientowi, który zbliża kartę czy zegarek z opcją płatności zbliżeniowych. Partnerami Apple w USA są w tym przedsięwzięciu m.in. Stripe, Adyen czy Square, ale lista ta ma być rozszerzana.

Warto przypomnieć, że jeszcze w 2020 roku korporacja z Cupertino kupiła za 100 mln dolarów kanadyjski startup Mobeewave, który rozwijał tzw. softPOS-a, czyli oprogramowanie umożliwiające akceptację zbliżeniowych płatności mobilnych.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies