Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nie tylko strony banków. Oszuści podszywają się też pod Google Pay

Podanie wrażliwych danych w fałszywej witrynie może skutkować utratą środków

Specjaliści CSIRT KNF, zajmujący się cyberbezpieczeństwem w polskim sektorze finansowym, ostrzegli za pośrednictwem Twittera przed kolejną formą oszustwa. Tym razem przestępcy stworzyli fałszywe strony podszywające się pod usługę Google Pay.

Przeczytajcie także: Blik podsumował pierwsze trzy miesiące 2023 roku

Jak wynika z komunikatu zespołu CSIRT, oszuści informują o konieczności zaktualizowania metody płatności w celu dalszego korzystania z usług Google. Proces ten jednak odbywa się w fałszywym panelu użytkownika, który służy do wykradania wrażliwych danych, przede wszystkim dotyczących kart płatniczych. Po udostępnieniu tych informacji ofiara najprawdopodobniej zostanie okradziona.

Przeczytajcie także: ING rozszerza integrację z mojeID

Podszywanie się pod znanych usługodawców nie jest oczywiście niczym nowym, ale zazwyczaj w procederze tym wykorzystywane są fałszywe strony banków czy bramek płatniczych. Kilka tygodni temu mogliście na przykład przeczytać w serwisie cashless.pl, że oszuści podszywają się pod VeloBank i wyłudzają dane logowania do bankowości elektronicznej. Co ważne, w procederze tym wykorzystywano wyszukiwarkę Google, która w wynikach podawała fałszywe strony (nierzadko znajdują się one wysoko na liście tych wyświetlanych). Dlatego należy sprawdzić adres serwisu, w którym podaje się chronione informacje.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies