Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
VIG z ofertą telematyczną, pozwalającą na zwrot do 40 proc. składki. Zaczyna w Czechach, w planach dalszy rozwój

Aplikację monitorującą styl jazdy jako pierwsza zaoferuje czeska spółka VIG-u: Kooperativa

Vienna Insurance Group udostępniła na czeskim rynku aplikację promującą rozsądne zachowania za kierownicą. Oceni styl jazdy kierowców i za odpowiedzialną jazdę przyzna im zniżki w składce za polisę komunikacyjną. Jako pierwsza taryfę telematyczną zaoferuje klientom Kooperativa, czeska spółka należąca do grupy VIG. Narzędzie ma jednak być wprowadzane również na innych rynkach.

Przeczytajcie także: CUK z polisami na życie dla kierowców

Od strony technologicznej w VIG korzysta ze wsparcia austriackiej firmy Dolphin Technologies, specjalizującej się w rozwiązaniach telematycznych i odpowiedzialnej za rozwój aplikacji. Wspomniana apka jest źródłem informacji o jeździe i nie wymaga wykorzystania żadnych dodatkowych urządzeń w pojeździe.

Rozwiązanie, które właśnie startuje w czeskiej Kooperativie, na tamtejszym rynku nosi nazwę Koopilot. Klienci, którzy zdecydują się korzystać z apki, będą mogli co kwartał odzyskać od 10 do 40 proc. zapłaconej przez siebie składki. Moneyback będzie uzależniony od zebranych informacji o stylu jazdy. Apka podpowie również kierowcom, co mogą zrobić, aby poprawić parametry swojej jazdy, a tym samym zwiększyć swoje bezpieczeństwo i zapewnić sobie wyższe zwroty.

Przeczytajcie także: Nowe narzędzie AI do walki z fraudami

Użytkownicy znajdą również w apce przycisk SOS. Mogą z niego skorzystać w razie wypadku lub awarii. Spowoduje to przekazanie wezwania do czeskiego centrum VIG Global Assistance, wraz z informacją o lokalizacji pojazdu. Pracownicy centrum niezwłocznie zajmą się organizacją pomocy.

Projekt ma być rozszerzany na kolejne spółki z grupy, a więc w dalszej perspektywie oferta może się pojawić również w Polsce. Na tę chwilę polisy telematyczne na naszym rynku oferują Link4 oraz insurtech YU!.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies