Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Revolut poszerza ofertę. Użytkownicy mogą inwestować w ETF-y

Liczba darmowych transakcji uzależniona jest od planu, z którego korzysta klient fintechu

Revolut rozszerza ofertę produktów inwestycyjnych w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego, a zatem także w Polsce. Fintech umożliwi klientom handel funduszami indeksowymi, czyli ETF. Minimalna kwota inwestycji wynosi 1 euro, a do wyboru jest ponad 100 funduszy.

Przeczytajcie także: Rosja i Białoruś od 1 czerwca poza Systemem Zielonej Karty

ETF (Exchange Traded Funds) to fundusz notowany na giełdzie i odzwierciedlający indeks cen wybranych kategorii akcji, surowców czy obligacji. Revolut informuje, że w jego ofercie znaleźć można ETF-y nowych sektorów gospodarki (np. cyberbezpieczeństwo, wodór, big data), branż nowych, ale już rozwiniętych (pojazdy elektryczne, gry wideo), ale też tradycyjnych segmentów gospodarki: energetyki, ochrony zdrowia czy turystyki. Oferta obejmuje główne światowe indeksy, w tym NASDAQ, DAX czy FTSE.

Aby móc korzystać z nowej oferty, należy zaktualizować aplikację. Pozwala ona śledzić wyniki funduszy m.in. dzięki stale aktualizowanym wykresom. Klienci Revoluta mają do dyspozycji darmowe transakcje, a ich liczba jest uzależniona od planu, z którego korzystają. I tak dla planu Standard jest to 1 dyspozycja miesięcznie, dla Plus wzrasta do 3, w przypadku Premium do 5, a dla planu Metal jest ich 10. Po przekroczeniu limitu pobierana jest opłata w wysokości 0,25 proc. (minimum 1 euro) za każdą transakcję. Revolut pobiera też opłatę w wysokości 0,12 proc. w skali roku (pobierana miesięcznie) od wartości przechowywanych aktywów.

Przeczytajcie także: mPay rozwija usługi z zakresu open bankingu

Partnerem Revoluta w tym projekcie jest Upvest, berliński fintech specjalizujący się w tworzeniu opartej na API infrastruktury dla produktów inwestycyjnych. Udostępnienie funduszy ETF to następstwo uruchomienia podmiotu Revolut Securities Europe UAB i usług handlu akcjami we wszystkich krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego, o czym mogliście przeczytać w tym tekście. Warto dodać, że brytyjska firma zapowiedziała rozszerzenie oferty o europejskie akcje i kolejne produkty inwestycyjne już w najbliższych miesiącach.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies