Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zonda znowu zmienia nazwę. Fintech będzie funkcjonował jako zondacrypto

Firma zapowiedziała też wprowadzenie własnej kryptowaluty oraz odświeżenie aplikacji mobilnej

Fintech Zonda z branży kryptowalutowej poinformował o zmianie nazwy – podmiot będzie funkcjonował jako zondacrypto. Ma to sygnalizować chęć skupienia się na krytpowalutach oraz technologii blockchain. Przedstawiciele firmy wciąż powtarzają, że ich celem jest zdobycie wiodącej pozycji w UE, a nawet globalnie.

Przeczytajcie także: Użytkowników Igoria Card czekają podwyżki opłat

Zmiana nazwy może dziwić o tyle, że biznes ten startował w 2014 roku jako BitBay, a pod koniec 2021 roku informowano o przyjęciu nazwy Zonda, co tłumaczono… chęcią poszerzenia portfolio produktów i usług. Rebranding miał być częścią szerszego procesu, w którym firma poszuka nowych klientów, nie tylko w obszarze krypto. Najwyraźniej niewiele wyszło z tych planów.

Podmiot, który obecnie licencjonowany jest w Estonii, Włoszech i Litwie, zapowiedział też uruchomienie swojej pierwszej krytpowaluty: zondacrypto Token (ZND). Użytkownicy, którzy zainwestują w ten token, mogą liczyć m.in. na niższe opłaty, dostęp do nowych projektów czy staking. Ten ostatni polega na przechowywaniu kryptowalutowych aktywów, które mają zapewnić bezpieczeństwo i prawidłowe funkcjonowanie sieci blockchain. Fintech zapowiedział też aktualizację aplikacji mobilnej.

Przeczytajcie także: Raiffeisen Digital Bank udostępnił Apple Pay

Warto przypomnieć, że od ponad roku poszukiwany jest współzałożyciel i były prezes BitBay – Sylwester Suszek. Mężczyzna zaginął 10 marca, po zakończonym spotkaniu biznesowym w Czeladzi. Wcześniej o biznesmenie zrobiło się głośno m.in. za sprawą reportażu wyemitowanego w połowie 2020 roku przez stację TVN24. Autorzy materiału sugerowali, że za giełdą faktycznie stoją ludzie z kryminalną przeszłością, skazywani m.in. za oszustwa związane z wyłudzeniami podatku VAT. Przy okazji poprzedniego rebrandingu władze Zondy zapewniły jednak, że Suszka nie łączy już nic z ich firmą.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies