Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Policja poszukuje byłego prezesa BitBay. Sylwester Suszek zaginął 10 marca

Wokół giełdy BitBay w ostatnich latach pojawiło się sporo kontrowersji. Dziennikarze sugerowali, że za podmiotem mogą stać ludzie z kryminalną przeszłością

Policjanci z Katowic poinformowali, że poszukują Sylwestra Suszka – współzałożyciela i byłego prezesa giełdy kryptowalut BitBay (obecnie Zonda). Jak podają funkcjonariusze, 34-letni mężczyzna zaginął 10 marca: po zakończonym spotkaniu biznesowym w Czeladzi odjechał ok. godz. 15.00 w nieznanym kierunku. Od tamtej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Przeczytajcie także: Blik uruchomi płatności w pierwszym kraju poza Polską

Suszek to głośne nazwisko w rodzimym biznesie kryptowalutowym. Media zainteresowały się nim szczególnie w połowie 2020 roku, po wyemitowaniu w stacji TVN24 reportażu na temat BitBay i kierujących nią osób. Autorzy materiału sugerowali, że za giełdą faktycznie stoją ludzie z kryminalną przeszłością, skazywani m.in. za oszustwa związane z wyłudzeniami podatku VAT. Dziennikarze przekonywali, że w trakcie przygotowywania materiału zgłosiła się do nich osoba oferująca milion złotych w zamian za zaprzestanie prac nad programem.

Wyemitowany wówczas reportaż uderzał też w samego Suszka, który bronił się za pośrednictwem mediów społecznościowych. Biznesmen deklarował, że łapówka to dziennikarska prowokacja, przekonywał, że nie był karany i zapowiadał, że spotka się w sądzie ze stacją telewizyjną.

Przeczytajcie także: Nowa platforma dla agentów od insurtechu Insly

Pod koniec ubiegłego roku okazało się, że BitBay zmienia nazwę na Zonda. Firma zapowiadała wówczas rozszerzenie portfolio produktów i usług, m.in. o kartę debetową Zonda Card oraz aplikację mobilną. W wyniku zmian Sylwester Suszek miał opuścić władze firmy i listę jej udziałowców. Przedstawiciel fintechu przekonywał, że byłego prezesa nic nie łączy z tym podmiotem już od kilku miesięcy.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies