Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Raiffeisen Digital Bank udostępnił Apple Pay i wprowadza konto oszczędnościowe

Wcześniej austriacki wirtualny bank pozwolił już także płacić swoim klentom za pomocą Google Pay

Raiffeisen Digital Bank poinformował o udostępnieniu nowej usługi, czyli zbliżeniowych płatności mobilnych Apple Pay. Odpowiedni komunikat związany z wprowadzeniem do oferty nowej funkcji znajduje się już na stronie internetowej RDB. Co ciekawe w App Store jest aktualizacja aplikacji mobilnej banku, która zapowiada także udostępnienie anonsowanych już wcześniej rachunków oszczędnościowych. Niestety, na stronie internetowej brakuje jeszcze informacji na temat oprocentowania środków.

Przeczytajcie także: Konto w RDB może już założyć każdy

O tym, że Raiffeisen wraca na polski rynek z ofertą rachunków osobistych, wiadomo co najmniej od jesieni ubiegłego roku. Kilka tygodni temu w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać zaś o tym, że start nowej oferty jest bliski – na stronie internetowej RDB pojawił się nowy cennik zawierający informację o kontach i kartach. Rachunki mają polskie numery IBAN dzięki współpracy banku z PKO BP. Wydawane są do nich wyłącznie wirtualne karty debetowe Visa. Korzystanie zarówno z konta jak i karty jest bezpłatne.

Raiffeisen to bank, który na polskim rynku już oferował rachunki osobiste. Później jednak pozbył się polskich aktywów sprzedając je BNP Paribas. RDB to nowe przedsięwzięcie Austriaków budowane przez zespół, na czele którego stoi Polak, Kamil Niewiatowski. Nowe usługi, włącznie z rachunkami i pożyczkami online, przetestowane w Polsce mają być później eksportowane na inne rynki. W najbliższym czasie RDB zamierza rozpocząć sprzedaż kont osobistych także w Rumunii.

Przeczytajcie także: Tak wygląda aplikacja RDB

Pisząc o aktualnej ofercie RDB nie sposób jednak nie wspomnieć, że instytucja ta jest obiektem powszechnej krytyki cywilizowanej części Europy za opór przed wyjściem z Rosji. Jak pisała kilka dni temu Rzeczpospolita, jest jednym z dwóch zachodnich banków, który pomimo sankcji, oferował w Rosji pełną obsługę transakcji zagranicznych. Wygląda jednak na to, że Austriacy ostatecznie opuszczą ten kraj. Bank ogłosił już zamiar sprzedaży swoich rosyjskich aktywów.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies