Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Konto w Raiffeisen Digital Bank może już założyć każdy. Pod warunkiem, że ma telefon z Androidem

Aktualizacja aplikacji RDB, pozwalająca otwierać rachunki na iPhone'ach, ma być gotowa w II kw. bieżącego roku

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami austriacki Raiffeisen Digital Bank umożliwił zakładanie rachunków osobistych wszystkim zainteresowanym tym klientom z Polski. Zrobią to jednak tylko ci, którzy mają telefon z systemem operacyjnym Android. Instytucja nie oferuje internetowego systemu transakcyjnego, a jedynym sposobem na zarządzanie kontem jest aplikacja mobilna. Z tym że jej wersja na urządzenia z systemem iOS ma uzyskać aktualizację z funkcją otwierania rachunków osobistych nie później niż za kilka tygodni.

Przeczytajcie także: Raiffeisen z impetem wraca na polski rynek

O tym, że Raiffeisen wraca na polski rynek z ofertą rachunków osobistych wiadomo co najmniej od jesieni ubiegłego roku. Kilka tygodni temu w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać zaś o tym, że start nowej oferty jest bliski – na stronie internetowej RDB pojawił się nowy cennik zawierający informację o kontach i kartach. Później pierwsi klienci w ramach rozszerzonych testów mogli już zakładać rachunki. Teraz za pośrednictwem strony internetowej RDB poinformowano o tym, że konto może założyć każdy zainteresowany.

Konta RDB mają polskie numery IBAN dzięki współpracy banku z PKO BP. Wydawane są do nich wyłącznie wirtualne karty debetowe Visa. Korzystanie zarówno z konta jak i karty, przynajmniej na początku, jest bezpłatne. Bank chce powalczyć o polskich klientów także atrakcyjną ofertą oszczędnościową. Więcej na temat funkcjonalności nowego konta przeczytacie w tekście Raiffeisen Digital Bank zaoferuje darmowy rachunek z kartą Visa Gold. Już możecie zapisać się na listę oczekujących. Natomiast o nowej aplikacji więcej dowiecie się z tekstu Konto osobiste w Raiffeisen Digital Bank. Zobaczcie, jak wygląda w aplikacji mobilnej. Pierwsze zdjęcia.

Przeczytajcie także: Będą nowości w ofercie Raiffeisena w Polsce

Jak zapewne wiadomo większości czytelników cashless.pl, Raiffeisen to bank, który na polskim rynku już oferował rachunki osobiste. Później jednak pozbył się polskich aktywów sprzedając je BNP Paribas. RDB to nowe przedsięwzięcie Austriaków budowane przez zespół, na czele którego stoi Polak, Kamil Niewiatowski. Nowe usługi, włącznie z rachunkami i pożyczkami online, przetestowane w Polsce mają być później eksportowane na inne rynki. W najbliższym czasie RDB zamierza rozpocząć sprzedaż kont osobistych także w Rumunii.

Pisząc o Raiffeisenie trzeba jednak wspomnieć, co podkreślają też czytelnicy w licznych komentarzach pod tekstami o nowej ofercie RDB, że jest on jednym z ostatnich banków z cywilizowanej części Europy, który działa w Rosji a tym samym wspiera reżim Putina odpowiadający za wojnę i zbrodnie w Ukrainie. Choć ze względu na naciski części klientów, Europejskiego Banku Centralnego oraz administracji Stanów Zjednoczonych może zostać w najbliższym czasie zmuszony do opuszczenia Rosji, to w ub. roku ponad 50 proc. zysku Raiffeisen Bank International zapewnił rosyjski oddział grupy.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies