Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
System do płatności podobny do wrocławskiego trafił na kolej. WKD pozwala na opłacanie przejazdów bez drukowania biletów

Władze Warszawskiej Kolei Dojazdowej podkreślają, że takie rozwiązanie wprowadzili do pociągów jako pierwsi w Polsce

Jak doniosła Polska Agencja Prasowa, Warszawska Kolej Dojazdowa uruchomiła nowy system do płatności za przejazdy swoim pociągami. W każdym składzie znalazły się mobilne biletomaty, które oprócz zakupu tradycyjnego papierowego biletu umożliwiają też opłacenie przejazdu bez konieczności drukowania czegokolwiek. Wystarczy użyć karty bankowej lub cyfrowego portfela takiego jak np. Apple Pay czy Google Pay.

Przeczytajcie także: Coraz bliżej do startu allegro.cz

– WuKaDka jest pierwszym przewoźnikiem kolejowym mającym w swojej ofercie wirtualny bilet. Nowoczesny system sprzedaży biletów wdrożony przez WKD zapewni znacznie wyższą jakość świadczonych usług oraz komfort obsługi naszych pasażerów. Nowe, innowacyjne rozwiązania zapewnią dodatkowe usługi, będą w znacznie większym stopniu przyjazne osobom z niepełnosprawnościami a także środowisku naturalnemu, poprzez zakodowanie biletu na karcie płatniczej zamiast papierowego biletu – powiedział cytowany przez PAP Tomasz Tretter z zarządu WKD.

Przeczytajcie także: Nowa metoda płatności w aplikacji PKP Intercity

Systemy, podobne do tego, wdrożonego przez WKD, znane są z wielu polskich miast, które zaimplementowały je do obsługi płatności w pojazdach komunikacji miejskiej. Ośrodkiem, który zrobił to w Polsce na większą skalę jako pierwszy, był Wrocław. Rozwiązanie polega na tym, że informacja o opłaceniu przejazdu daną kartą płatniczą trafia do centralnej bazy. Następnie w trakcie kontroli wystarczy tę samą kartę czy np. smartfon, którym opłaciło się przejazd, zbliżyć do urządzenia kontrolerskiego.

Fot. Wikipedia/Adrian Grycuk, CCA 3.0

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies