Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Credit Agricole podpisał umowę z Worldline. Firmy chcą stworzyć potentata na francuskim rynku płatności

Nowy podmiot miałby rozpocząć działalność w 2025 roku. Większościowym udziałowcem będzie Worldline

Grupa Credit Agricole i Worldline podpisały wstępną umowę dotyczącą współpracy, której celem jest stworzenie potentata na francuskim rynku płatności. Pierwszy z graczy wniósłby do tego partnerstwa sieć dystrybucji, drugi technologie. Większościowym udziałowcem w joint venture (50 proc. plus jeden udział) zostałby Worldline.

Przeczytajcie także: VeloBank upraszcza wnioskowanie o kredyt

Na utworzenie spółki w początkowej fazie firmy zamierzają przeznaczyć 80 mln euro. W latach 2023-2024 podmioty chcą przygotować ofertę dla klientów, przeprowadzić implementacje i zdobyć wymagane zgody, a w 2025 r. rozpocząć sprzedażaż. Strony podkreślają, że wybrały francuski rynek, ponieważ 40 proc. realizowanych tam transakcji pod względem wartości to wciąż płatności gotówkowe.

Nowy podmiot miałby świadczyć usługi zarówno wielkim klientom, jak i średnim oraz małym przedsiębiorstwom. W komunikacie prasowym mowa jest m.in o tradycyjnych punktach sprzedażowych, ale też o rozwiązaniach mobilnych.

Warto przypomnieć, że jesienią ubiegłego roku okazało się, iż Worldline nabył 55 proc. udziałów w warszawskim fintechu Softpos.eu (z możliwości przejęcie od właścicieli pozostałych 45 proc. udziałów).

Przeczytajcie także: Santander zmienia ofertę rachunków

Francuski gigant wyjaśniał wówczas, że z pomocą Softpos.eu wprowadza na rynek nowy produkt: Worldline Tap on Mobile, czyli aplikację na Androida, która pozwala przyjmować płatności np. za pośrednictwem smartfona. Worldline planował wykorzystać technologię polskiego fintechu do ofensywy na globalnym rynku terminali aplikacyjnych. Efekty tego przejęcia najszybciej mogą być widoczne właśnie we Francji.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies