Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Santander zmienia ofertę rachunków. Od lipca znika flagowe Konto jakie chcę. W jego miejsce pojawi się Konto Santander

W ofercie banku pojawi się także Konto Santander Max za 15 zł miesięcznie, a opłata za Konto Select wzrośnie z 30 na 45 zł miesięcznie

Jak doniósł jeden z czytelników cashless.pl, 1 lipca 2023 r. Santander zmieni ofertę rachunków osobistych. I rzeczywiście odpowiednia korespondencja została już wysłana przez bank do klientów. Najważniejsza zmiana to zastąpienie dotychczas flagowego rachunku Konto jakie chcę, Kontem Santander (formalnie jest to zmiana nazwy dotychczasowego konta, bez zmiany numeru). Bank wprowadza także bardziej zaawansowany rachunek pod nazwą Santander Max.

Konto Santander standardowo kosztować ma 6 zł, czyli tyle samo ile dotychczasowe Konto jakie chcę. Z tym że w dotychczasowej ofercie opłaty można uniknąć wpłacając na rachunek min. 500 zł miesięcznie i wykonując jedną transakcję bezgotówkową kartą lub Blikiem. Użytkownicy Konta Santander, aby nie płacić za nie, będą musieli wydać bezgotówkowo co najmniej 300 zł miesięcznie kartą lub Blikiem.

Przeczytajcie także: Santander zapowiada zmiany w aplikacjach mobilnych

Do Konta Santander będzie można wyrobić sobie kartę debetową – Dopasowaną. Korzystanie z niej będzie kosztowało 9 zł miesięcznie – o 1 zł więcej niż w dotychczasowym Koncie jakie chcę. Jednak spełnienie warunku realizacji transakcji bezgotówkowych na 300 zł miesięcznie zwolni z tej opłaty, podobnie jak warunek zwalniający z opłaty za Konto jakie chcę zwalnia z opłaty za wydawaną do niego kartę.

Co ciekawe Santander obniży opłatę za korzystanie z bankomatów obcych w Polsce i na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego kartą Dopasowaną z 5 zł na 3 zł oraz cenę pakietu bankomatowego, w ramach którego można korzystać ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą bez limitu, z 7 zł na 5 zł. Na szczęście pozostaje też jedna z największych zalet flagowego rachunku w Santanderze, czyli bezpłatne i nielimitowane przelewy ekspresowe.

Przeczytajcie także: Nowa aplikacja Santandera już dostępna dla wszystkich klientów

Natomiast całkowicie nowe Konto Santander Max będzie bezwarunkowo kosztowało 15 zł miesięcznie. W ramach tego abonamentu bez dodatkowych opłat będzie oferowanych wiele usług, w tym karta, nielimitowane wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie, brak prowizji za przewalutowanie, przelewy ekspresowe, itd.

Z kolei do Konta Select Santander doda usługę moneybacku w wysokości 1 proc. od płatności za rachunki (za prąd, gaz, telewizję, internet, telefon). Maksymalny zwrot wynosić będzie 25 zł miesięcznie i 300 zł rocznie (taki sam moneyback oferowany jest także użytkownikom Konta Santander). Bank obniży prowizję za przewalutowanie transakcji zagranicznych zrealizowanych kartą Visa Select wydaną do konta Select z 2,8 proc. na 0 zł, ale jednocześnie podniesie opłatę za rachunek z 30 zł aż do 45 zł miesięcznie. Opłaty będzie można uniknąć wykazując wpływy w wysokości 10 tys. miesięcznie lub lokując w Santanderze aktywa o wartości co najmniej 150 tys. zł.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies