Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zmiany w kierownictwie spółki IAI. Jarosław Mikos odchodzi ze stanowiska prezesa

Na czele operatora platformy IdoSell stanie w maju tego roku Michał Paschalis-Jakubowicz, w przeszłości związany m.in. z Orange

Po około roku od objęcia stanowiska prezesa spółki IAI Jarosław Mikos opuszcza swój fotel, na którym zastąpi go Michał Paschalis-Jakubowicz. Wczoraj podano, że manager wszedł do zarządu firmy, a szefem spółki zostanie na przełomie kwietnia i maja.

W komunikacie poświęconym zmianom w kierownictwie IAI zabrakło informacji na temat przyczyn ostatnich decyzji. Cytowany w komunikacie założyciel i przewodniczący rady nadzorczej IAI Paweł Fornalski powiedział natomiast, że obecny prezes przeprowadził spółkę przez okres transformacji, umiejętności i doświadczenie Pachalisa-Jakubowicza mają zaś pomóc firmie w dalszej ekspansji rynkowej.

Przeczytajcie także: Były prezes PeP na czele IAI

Michał Paschalis-Jakubowicz od ponad 20 lat jest związany z branżą nowych technologii, telekomunikacji i konsultingu. Odpowiadał za transformację i rozwój m.in. Oktawave oraz za rozwój oferty komórkowej i stacjonarnej Orange. Przez ostatnie cztery lata zajmował stanowisko prezesa w Oktawave (była spółka zależna K2 Holding, wykupiona przez Netię, należącą do Grupy Polsat Plus). Z początkiem 2020 roku został wiceprezesem K2 Holding. Jego kadencja upłynęła 31 grudnia 2022 r.

Natomiast Jarosław Mikos na czele IAI stał od wiosny ubiegłego roku. Wcześniej piastował funkcję prezesa Polskich ePłatności, jednego z trzech największych na polskim rynku operatorów terminali płatniczych. Był managerem w londyńskim biurze PwC. W 2000 roku został członkiem zarządu Energis Polska, a następnie m.in. prezesem tej firmy. Doprowadził do połączenia Energis Polska z GTS Polska. W późniejszym okresie był prezesem Magna Polonia oraz przewodniczącym Rady Nadzorczej Grupy Wirtualna Polska.

Przeczytajcie także: Ido Payments z licencją od KNF

Z kolei IAI działa od 2000 r. Oferuje usługi dla sklepów internetowych oraz dla branży krótkoterminowego najmu nieruchomości. W sierpniu 2021 roku spółka przejęła 51 proc. udziałów węgierskiego lidera e-commerce Shoprenter. Pakiet większościowy IAI należy do MCI Capital. Do IAI przynależy również spółka córka IdoPayments sp. z.o.o., która istnieje od 2020, a w listopadzie ubiegłego roku otrzymała od Komisji Nadzoru Finansowego zgodę na świadczenie usług w charakterze krajowej instytucji płatniczej, oferuje płatności IdoPay.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: PEP, E-COMMERCE

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies