Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Były prezes Polskich ePłatności staje na czele spółki IAI

Jarosław Mikos zastąpi na stanowisku prezesa, założyciela spółki IAI, Pawła Fornalskiego

Ledwie wczoraj Polskie ePłatności ogłosiły odejście ze stanowiska prezesa Jarosława Mikosa, a już dziś spółka IAI podała, że staje on na jej czele. Mikos zastąpi Pawła Fornalskiego, który jest współzałożycielem firmy i jej wieloletnim prezesem. Fornalski przejdzie do rady nadzorczej, gdzie zastąpi na stanowisku przewodniczącego Jarosława Mikosa (Mikos zasiadał w RN IAI od listopada ubiegłego roku).

Przeczytajcie także: Mikos wchodzi do RN spółki IAI

Jarosław Mikos na czele PeP stał od 2017 r. Karierę rozpoczynał w 1995 r. w firmie Deloitte & Touche w departamencie doradztwa gospodarczego. Był managerem w londyńskim biurze PwC, wicedyrektorem w departamencie M&A i prywatyzacji. W 2000 roku został członkiem zarządu Energis Polska, a następnie m.in. prezesem tej firmy. Doprowadził do połączenia Energis Polska z GTS Polska. W późniejszym okresie był prezesem Magna Polonia oraz przewodniczącym Rady Nadzorczej Grupy Wirtualna Polska.

Przeczytajcie także: Jarosław Mikos odchodzi z Polskich ePłatności

Natomiast Paweł Fornalski, jak wspomniałem, jest założycielem i wieloletnim prezesem IAI – spółki, która od 2000 r. tworzy IdoSell (oprogramowanie dla sklepów internetowych) oraz dwa „młodsze” produkty IdoBooking (system rezerwacji dla najmu krótkoterminowego) oraz IdoPay (system płatności w e-commerce). Pakiet większościowy IAI należy do funduszy MCI Capital.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies