Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
IdoPayments z licencją KIP: rozwój zagraniczny i nowe formy płatności

IdoPayments uzyskało licencję krajowej instytucji płatniczej, dzięki czemu będzie mogło oferować swoje usługi klientom spoza Polski

W związku z uzyskaniem licencji krajowej instytucji płatniczej IdoPayments zamierza zacząć oferować swoje usługi klientom mającym siedzibę poza Polską. Firma dostarcza system płatności w e-commerce o nazwie IdoPay. – Otrzymanie licencji KIP przez IdoPayments jest kluczowym wydarzeniem w naszej firmie w kontekście rozwoju produktu płatniczego. Jest nie tylko zwieńczeniem intensywnej pracy zespołu IdoPayments, ale też pomoże firmie rozwinąć działalność na rynkach Unii Europejskiej oraz umocni nas jako instytucję płatniczą w Polsce – mówi Jarosław Mikos, prezes I.A.I., spółki matki IdoPayments.

Przeczytajcie także: IdoSell integruje się z litewskim liderem e-commerce

Po płatności IdoPay będą mogli sięgnąć europejscy właściciele sklepów internetowych zbudowanych na platformie IdoPay oraz przedsiębiorcy korzystający z platformy IdoBooking służącej do rezerwacji miejsc noclegowych. IdoPay pozwala klientom tych platform na korzystanie z usług płatniczych, bez konieczności podpisywania umowy z zewnętrznym dostawcą. Firma zamierza też dalej rozwijać swój system płatności. – Sprzedawcy cross-border (sprzedaż zagraniczna) oczekują w swoich sklepach możliwości zaoferowania swoim klientom płatności lokalnych z rejonów, z których kupujący pochodzą. Najbliższy czas chcemy poświęcić na wzbogacenie oferty IdoPay o popularne lokalne formy płatności z popularnych destynacji cross-borderowych – deklaruje IdoPayments, zapytane przez serwis cashless.pl o plany związane z uzyskaniem licencji.

Przeczytajcie także: IdoSell wesprze sprzedawców w handlu transgranicznym

Jak mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, w zeszły piątek Komisja Nadzoru Finansowego zezwoliła spółce IdoPayments na świadczenie usług w charakterze krajowej instytucji płatniczej. Zakres licencji obejmuje acquiring (umożliwianie transakcji płatniczych). Wcześniej podmiot działał jako mała instytucja płatnicza. Uzyskanie wpisu na listę MIP-ów jest o wiele prostsze niż uzyskanie pełnej licencji, ale tego typu podmioty mają jednak swoje ograniczenia: mogą prowadzić działalność tylko na terenie Polski, nie mogą oferować usług wykorzystujących tzw. otwartą bankowość, a ich przychody nie powinny przekraczać równowartości 1,5 mln euro miesięcznie. Jak widać, IdoPayments zaczęły już one doskwierać.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies