Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
KNF: IdoPayments krajową instytucją płatniczą, zmiany w licencjach Monetii i Currency One

KNF wyraziła również zgodę na połączenie NNLife (dawniej MetLife) z Nationale-Nederlanden

Podczas dzisiejszego posiedzenia Komisji Nadzoru Finansowego podjęto kilka decyzji, które mogą zainteresować czytelników cashless.pl. KNF zezwoliła na świadczenie usług w charakterze krajowej instytucji płatniczej spółce IdoPayments. Zakres licencji dla IdoPayments obejmuje acquiring (umożliwianie transakcji płatniczych).

Przeczytajcie także: KNF: zgody na akwizycje w sektorze ubezpieczeniowym

IdoPayments to firma oferująca pod nazwą IdoPay usługi płatnicze zintegrowane z platformami IdoSell i IdoBooking. Płatności internetowe są wbudowane w systemy obu platform, dzięki czemu użytkownicy panelów sklepowych i bookingowych mogą je wykorzystywać do prowadzonej przez siebie działalności, bez konieczności podpisywania umowy z zewnętrznym dostawcą podobnych usług płatniczych. W marcu zeszłego roku IdoPayments uzyskało wpis na listę małych instytucji płatniczych, teraz spółce udało się uzyskać pełną licencję.

Przeczytajcie także: NN dalej wyprzedaje biznes przejęty od MetLife'u

W dzisiejszym komunikacie KNF pojawiła się również informacja o rozszerzeniu licencji KIP dwóch podmiotów. Monetia, zarządzająca siecią agencji płatniczych, uzyskała pozwolenie na przyjmowanie wpłat i dokonywanie wypłat gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku, wykonywanie transakcji płatniczych i wydawanie instrumentów płatniczych. A z kolei licencja operatora kantoru internetowego Currency One została rozszerzona o usługę przekazu pieniężnego.

KNF wyraziła także zgodę na nabycie akcji Nationale-Nederlanden przez NNLife. To kolejny etap na drodze fuzji Nationale-Nederlanden z przejętym przezeń MetLife’em. Zgodnie z ogłoszonymi w czerwcu planami, do połączenia spółek ma dojść 2 stycznia 2023 r.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies