Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
KNF: IdoPayments krajową instytucją płatniczą, zmiany w licencjach Monetii i Currency One

KNF wyraziła również zgodę na połączenie NNLife (dawniej MetLife) z Nationale-Nederlanden

Podczas dzisiejszego posiedzenia Komisji Nadzoru Finansowego podjęto kilka decyzji, które mogą zainteresować czytelników cashless.pl. KNF zezwoliła na świadczenie usług w charakterze krajowej instytucji płatniczej spółce IdoPayments. Zakres licencji dla IdoPayments obejmuje acquiring (umożliwianie transakcji płatniczych).

Przeczytajcie także: KNF: zgody na akwizycje w sektorze ubezpieczeniowym

IdoPayments to firma oferująca pod nazwą IdoPay usługi płatnicze zintegrowane z platformami IdoSell i IdoBooking. Płatności internetowe są wbudowane w systemy obu platform, dzięki czemu użytkownicy panelów sklepowych i bookingowych mogą je wykorzystywać do prowadzonej przez siebie działalności, bez konieczności podpisywania umowy z zewnętrznym dostawcą podobnych usług płatniczych. W marcu zeszłego roku IdoPayments uzyskało wpis na listę małych instytucji płatniczych, teraz spółce udało się uzyskać pełną licencję.

Przeczytajcie także: NN dalej wyprzedaje biznes przejęty od MetLife'u

W dzisiejszym komunikacie KNF pojawiła się również informacja o rozszerzeniu licencji KIP dwóch podmiotów. Monetia, zarządzająca siecią agencji płatniczych, uzyskała pozwolenie na przyjmowanie wpłat i dokonywanie wypłat gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku, wykonywanie transakcji płatniczych i wydawanie instrumentów płatniczych. A z kolei licencja operatora kantoru internetowego Currency One została rozszerzona o usługę przekazu pieniężnego.

KNF wyraziła także zgodę na nabycie akcji Nationale-Nederlanden przez NNLife. To kolejny etap na drodze fuzji Nationale-Nederlanden z przejętym przezeń MetLife’em. Zgodnie z ogłoszonymi w czerwcu planami, do połączenia spółek ma dojść 2 stycznia 2023 r.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies